Dworzec Morski w Infoboxie

W sobotę, 8 czerwca otwarty został Infobox – wyjątkowy obiekt, który służyć ma przybliżaniu wszystkich inwestycji, jakie toczą się na terenie Gdyni jak i tych, które są dopiero fazie planowania. Uroczystość z udziałem władz miasta na czele z prezydentem, Wojciechem Szczurkiem przyciągnęła tłumy mieszkańców. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty i spotkania.

Szczególną uwagę gości odwiedzających nowo otwarty obiekt przyciągnęły starannie przygotowane, szczegółowe makiety przedstawiające miasto oraz realizowane projekty. Wśród nich znalazło się również Muzeum Emigracji w Gdyni. Placówka została umiejscowiona na dużej makiecie z rozmachem pokazującej aglomerację w całej rozciągłości, ale również na dwóch drobiazgowo wykonanych, samodzielnych modelach. Pokazują one budynek z zewnątrz, jak i uchylają rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o wnętrze tego wyjątkowego skarbu modernistycznej zabudowy. Oba można zobaczyć na pierwszym piętrze Infoboxu.

Zapraszając do zobaczenia przygotowanych miniatur, jednocześnie zachęcamy do śledzenia aktualnych wydarzeń organizowanych przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Informacje na ich temat znajdą Państwo w postaci ulotek, broszur i plakatów we wchodzącym w skład kompleksu Cultureboxie.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia