Dźwięki z Polskiej 1

Warsztaty z produkcji muzycznej dla osób w wieku 16 – 30 lat

12 i 13 grudnia 2015, godz. 13.00 – 18.30

Prowadzenie: Piotr Kaliński (Hatti Vatti)

Koszt: 50 zł (2 dni warsztatów)

Każdy kto myślał kiedyś o produkcji muzycznej, teraz ma szansę wejść w rolę producenta. 12 – 13 grudnia Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na warsztaty prowadzone przez Piotra Kalińskiego, muzyka znanego szerzej jako Hatti Vatti. Przybliżą one cały proces produkcji muzyki od jego rejestracji, do masteringu, który można wykonać nawet na domowym komputerze. W trakcie zajęć uczestnicy wezmą udział w przygotowywaniu projektu dźwiękowego o historii Dworca Morskiego w Gdyni. Koszt dwudniowych warsztatów to 50 zł.

Zadaniem warsztatu i wykładów będzie przeprowadzenie całego procesu produkcyjnego utworu muzycznego – od jego rejestracji do masteringu. Celem jest zmniejszenie ilości urządzeń do minimum i pokazanie, jak rozpocząć zabawę z home recordingiem oraz wprowadzenie w arkany podstawowego sprzętu do produkcji. Warsztaty są przygotowywane z myślą o osobach w wieku 16-30 lat.

Tworzenie muzyki połączone będzie z programem edukacyjnym, którego finalnym efektem będzie dźwiękowa opowieść o historii Dworca Morskiego – jego pierwotnej, transportowej funkcji i tego, co w budynkach na Polskiej 1 dzieje się dzisiaj. Uczestnicy korzystać będą z archiwalnych nagrań z Dworca Morskiego, z których powstaną niezwykłe dźwiękowe historie, zestawione ze współczesnym brzemieniem Muzeum Emigracji w Gdyni. Mając na uwadze wartościowe otoczenie muzeum, podczas projektu młodzież korzystać będzie ze sprzętu nagrywającego, którym będzie rejestrować dźwięki portu, morza i otoczenia, które wykorzystywać będzie w swoich samplach. Warsztaty zakończą się prezentacją stworzonych projektów autorstwa uczestników w formie loopów w przestrzeni Dworca zestawionymi z archiwalnymi materiałami wideo.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prosimy kierować na adres: a.posluszna@muzeumemigracji.pl, w treści maila wpisując imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu.

Uczestników prosimy o zabranie własnych laptopów. W razie jego braku – prosimy o informację w zgłoszeniu, użyczymy sprzętu komputerowego.

Hatti Vatti (Piotr Kaliński)

Winylowe wydawnictwa dla wielu brytyjskich i polskich labeli ugruntowały pozycję Hatti Vatti na scenie napędzanej basem muzyki elektronicznej, a jego utwory remiksował choćby legendarny Andy Stott. Jest laureatem wielu nagród i stypendiów artystycznych. Rok 2013 zamknął wydaniem mini-albumu „Algebra”. Najnowszy album pt. „Worship Nothing” to artystyczna wędrówka składająca się w jedną spójna wizję, jednocześnie rozległą jak i głęboko intymną. Eklektyczna mieszanka nostalgicznych brzmień lat 80-tych, minimalistycznego drum’n’bassu, field-recordingu aż po własną wizję footwork. Album wyprzedał się w kilka miesięcy, a dzięki ogólnoświatowej dystrybucji trafił m.in. do sklepów w całej UE, Japonii i USA. Płyta zebrała znakomite recenzje – zaczynając od brytyjskiego The Wire Magazine, kończąc na ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej. Kaliński uczestniczył w trasie promującej album składającej się z około 60 miast na całym świecie (Japonia, Polska, Niemcy, Belgia, Litwa, Białoruś, Łotwa i Czechy) oraz z wielkich letnich festiwali (Open’er, Audioriver oraz OFF). Jest współtwórcą muzyki do filmu „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec. Latem zeszłego roku do kin trafił film „Karuzela” Roberta Wichrowskiego – autorem muzyki jest m.in. Hatti Vatti, a obraz był wyświetlany podczas Marche du Film, który towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. W chwili obecnej pracuje nad wspólnym albumem wraz ze skrzypkiem Stefanem Wesołowskim oraz promuje wspólną płytę z Mikołajem Bugajakiem (Noon) na której pojawili się tacy goście jak O.S.T.R., Eldo, Misia Furtak.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl oraz Magazyn „Together”

Share

Related posts:

Nadchodzące wydarzenia