Oferta edukacyjna dla przedszkoli na rok 2022/2023

Aktywne oprowadzanie

Oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum Emigracji w Gdyni. Wykwalifikowany edukator animuje grupę, angażując ją w kreatywne zadania wymagające aktywnego zwiedzania, poszukiwania i analizowania informacji oraz spoglądania na opowiadane historie z wielu perspektyw. Poziom trudności zadań i długość oprowadzania (60-90 minut) dostosowano do wieku uczestników. Cena: 110zł/grupa + ulgowy grupowy bilet wstępu na wystawę 11 zł/os. 

Warsztaty dla przedszkoli i szkół 

Podczas wybranych zajęć dzieci i młodzież mogą w aktywny i kreatywny sposób poszerzać swoją wiedzę z zakresu historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, a także plastyki i muzyki. Warsztaty są zaplanowane tak, aby pomóc w realizacji aktualnej podstawy programowej. Opis poszczególnych zajęć dostępny jest na stronie internetowej. Po zakończonych warsztatach istnieje możliwość zwiedzania wystawy pod opieką nauczyciela w cenie biletu za zajęcia. Długość zajęć: 60-90 minut. Cena: 17 zł/os.  

Rodzaje warsztatów

Witaj w muzeum 

Jeśli nie byliście jeszcze w muzeum, to czas to zmienić! Podczas Waszej pierwszej wizyty sprawdzimy, jakie niespodzianki kryje muzealna wystawa oraz spotkamy się z tajemniczym gościem, który wie wszystko o przedmiotach mieszkających w muzeum.   

Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z instytucją kultury. Dowiadują się czym jest muzeum, jakie spełnia funkcje oraz jak można spędzać w nim czas. 

Zajęcia odbywają się w przestrzeni muzeum oraz na wystawie stałej. 

Przez góry i morza razem z misiem podróżnikiem

W jaki sposób dotrzeć do dalekiego kraju? Jaki środek transportu jest najszybszy? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania razem z rezolutnym misiem emigrantem. Może już go znacie? Na wycieczkę do Muzeum koniecznie zabierzcie swojego pluszowego przyjaciela! 

Warsztaty o środkach transportu, jakimi posługujemy się dziś oraz takimi, z których korzystali bohaterowie muzealnej wystawy. Dzięki historii pewnego znanego misia, dzieci poznają także podstawowe pojęcia związane z emigracją i podróżowaniem. 

Zajęcia odbywają się w przestrzeni muzeum oraz na wystawie stałej.  

Wielka wyprawa jabłek, czyli bajka o emigracji 

Pewna kraina znana była ze wspaniałych jabłek, lecz któregoś dnia, ze względu na suszę, jej mieszkańcy musieli podjąć decyzję o przeprowadzce do dalekiego i zupełnie nieznanego miejsca…  Przyjdźcie do muzeum i posłuchajcie bajki, którą stworzyliśmy specjalnie dla was!

Warsztaty poruszają tematykę różnorodności oraz problemu dyskryminacji. Dostarczają umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, rozumienia dostarczanych informacji i formułowania prostych wniosków. Zwracają również uwagę na kwestie przyrodnicze.

Zajęcia odbywają się w przestrzeni muzeum oraz w sali warsztatowej.

Świat się zmienia

Plecak Karolka zawiera wiele przedmiotów. Niektóre z nich informują nas o różnych kłopotach na świecie. Jak je rozwiązać?

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poprzez zabawę, porozmawiamy o tym, z jakimi trudnościami aktualnie mierzą się ludzie z całego świata. Zajęcia mają na celu przepracowanie z dziećmi globalnych tematów, jakim jest np. wojna i towarzyszące jej migracje.

Zajęcia odbywają się w przestrzeni muzeum oraz na wystawie stałej.

Informacje organizacyjne

Wszystkie aktywności edukacyjne przeznaczone są dla grup liczących maksymalnie 30 osób. Warsztaty prowadzimy dla grup minimum 8-osobowych. Prosimy o przybycie na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć – w przypadku spóźnienia grupy edukator może je odwołać lub skrócić. Nauczyciel ma obowiązek przebywać z grupą podczas całych zajęć.

Zarówno warsztaty, jak i aktywne oprowadzanie, trwają 60-90 minut. Zajęcia prowadzone są we wtorki w godzinach 12:00-16:00 oraz w środy, czwartki i piątki w godz. 10:00-16:00 w siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1. W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.

Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji na temat dostępności.

Podczas rozmowy lub w treści maila z rezerwacją prosimy o podanie:
daty oprowadzania/warsztatów, liczby osób, rodzaju niepełnosprawności, które mają uczestnicy i uczestniczki (jeśli dotyczy), w tym zwłaszcza występujących trudności związanych z komunikacją oraz wykorzystywanych alternatywnych i wspomagających sposobach komunikacji. Informacje te pomogą nam zaproponować scenariusz wydarzenia oraz przygotować materiały edukacyjne.

 

Kontakt

Zuzanna Sakowska
Edukatorka
tel. +48 58 670 41 86
z.sakowska@muzeumemigracji.pl

Joanna Gojżewska
Specjalistka ds. Edukacji
tel. +48 58 670 41 60
j.gojzewska@muzeumemigracji.pl

Ludwika Radacka – Majek
Specjalistka ds. Edukacji
tel. +48 58 670 41 57
l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO") uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.