Ładowanie Wydarzenia

1

czer.

Odbyło się

1.06 | Dzień Dziecka w Muzeum Emigracji w Gdyni

Kiedy?

1 czerwca

08:00 - 16:00

Podziel się

Program:
10:00 | online – premiera krótkiego wideo o tym, jak dzieci mogą miło spędzić czas w muzeum oraz co według nich robić wolno, a czego niekoniecznie.

10:30 i 13:30 |
Rodzinne zwiedzanie magazynów zbiorów
Podczas specjalnego zwiedzania najmłodsi goście wraz z opiekunami odwiedzą zamknięte na co dzień magazyny. Ich opiekun zaprezentuje skrywane w nich tajemnicze przedmioty, których żaden zwiedzający nie widział jeszcze na własne oczy…
Czas zwiedzania: 30 min. Obowiązują zapisy w dniu wydarzenia w kasie muzeum.

11:00-13:00 |
Spotkanie wokół książki Koronkowa parasolka z Gdyni – spotkanie i warsztaty dla dzieci
Tytułowa parasolka nie jest zwyczajnym przedmiotem, lecz przewodniczką czytelnika w podróży do przeszłości. Z jej perspektywy oglądamy Gdynię sprzed stu lat. O tym, tym jak wyglądało miasto za czasów budowy portu z lotu ptaka oraz jak przełożyć to na wyobraźnię dziecka porozmawiamy
z autorką Natalią Fiedorczuk-Cieślak.
Po spotkaniu zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, co to jest modernizm i jak wyglądały wnętrza polskich transatlantyków oraz wspólnie z materiałów z recyklingu stworzą wielkoformatową makietę miasta.
Obowiązują zapisy na warsztaty: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz numer telefonu opiekuna.

Tego dnia nasza księgarnia oferuje sprzedaż publikacji
„Książka otwarta na świat” w promocyjnej cenie – 15%

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/440169943478907/

Kiedy?

1 czerwca 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia