Ładowanie Wydarzenia

17

wrze.

Odbyło się

17.09 | Carboland: Co tkwi w głębi ?

Kiedy?

17 września

18:00 - 19:30

Podziel się

Węgiel i jego odmiany to główny składnik nowoczesnych materiałów o różnorodnych właściwościach, wszechstronnie wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia i gospodarki. To element cywilizacji, bez którego nie byłby możliwy postęp w medycynie, farmacji, biologii, motoryzacji czy kosmonautyce.

Podczas spotkania geolożka, Aleksandra Mierzejowska, wykładowczyni Politechniki Śląskiej i autorka wielu publikacji naukowych, odpowie nam na pytania: Jak powstaje węgiel? Jakie są jego rodzaje oraz jak wyglądały początki górniczej działalności na Śląsku? Jaka jest obecna sytuacja oraz jakie są perspektywy w polskim i światowym sektorze wydobycia węgla? Rozmowę poprowadzi Sebastian Kwiatkowski.

17 września (czwartek)| 18:00-19:30 | Magazyn Tranzytowy

Wstęp wolny. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919-1939″. Dowiedz się więcej.

dr Aleksandra Mierzejowska – zawodowo związana z Wydziałem Górnictwa Politechniki Śląskiej oraz Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia w postaci wykładów i warsztatów popularyzujących naukę. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych. Wielokrotnie była laureatką nagród Rektora Politechniki Śląskiej za osiągnięcia naukowe, organizacyjne i dydaktyczne.

Sebastian Kwiatkowski – gdańszczanin, absolwent Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Gdańskim. Od 17 lat dziennikarz Radia Gdańsk, z pasją zajmujący się problematyką ochrony środowiska, sprawami przyrodniczymi ale też drogownictwem i motoryzacją.

Informujemy, że wydarzenia będą rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniach jest równoznaczny z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzeń.

Informujemy, że dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego Muzeum wprowadziło nowy regulamin zwiedzania. Więcej informacji: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/zmiany-w-regulaminie-zwiedzania

Tagi:
Kiedy?

17 września 2020

18:00 - 19:30

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia