Ładowanie Wydarzenia

19

paź.

Odbyło się

19.10 | Spotkanie z książką „HIPO FOTO” + warsztaty fotograficzne

Kiedy?

19 października

08:00 - 16:00

Podziel się

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z albumem „HIPO FOTO”, a fanów fotografii analogowej – na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim.

Najnowsza publikacja Muzeum Emigracji w Gdyni – „Hipolit Śmierzchalski. HIPO FOTO” – to jedyny album ze zdjęciami autorstwa ostatniego fotografa na pokładzie TS/S „Stefan Batory”. Będący katalogiem wystawy „Love Boat. Rozkosze rejsów «Stefanem Batorym» na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego”, stanowi unikatową dokumentację codziennego życia pasażerów i załogi transatlantyku oraz przybliża postać samego Hipolita – prawdziwego człowieka renesansu, który pałał się nie tylko fotografią, ale też lekkoatletyką, tańcem i muzyką.

Naszymi gośćmi będą Maurycy Śmierzchalski – fotograf, a prywatnie syn Hipolita, oraz grafik Patryk Hardziej, który zadbał o oprawę wizualną albumu „HIPO FOTO”. Podczas spotkania porozmawiamy o wyjątkowej atmosferze na pokładzie „Stefana Batorego”, o tym, jak wyglądała praca fotografa w latach 80., oraz w jaki sposób tworzy się katalogi.

Spotkanie odbędzie się 19 października 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Kinowej, w siedzibie Muzeum. Wstęp wolny.

Wszystkich wielbicieli fotografii analogowej zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Maurycym Śmierzchalskim, które odbędą się 19 października 2019 roku w godzinach 14:00-16:00 w Sali Wystaw Czasowych. W trakcie zajęć dowiemy się, jak zabezpieczyć negatywy przez zniszczeniem oraz jak wywoływać zdjęcia analogowe w nietypowy sposób. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie własnych kliszy lub wywołanych zdjęć. Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2392419737480165/

————-

Maurycy Śmierzchalski, dyrektor artystyczny szkoły Frames Studium Fotografii, gdynianin. Na co dzień nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Zwolennik teorii, że sprzęt to tylko część sukcesu, najważniejsze jest spojrzenie. Tworząc własne projekty, współpracował m.in. z Urzędem Miasta Gdyni, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Współautor albumów fotograficznych „Gdynia pod żaglami” (2003) i „Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni!” (2006). Członek jury konkursów fotograficznych FOTOGLOB i Modernizm Gdyński.

Patryk Hardziej – działający międzynarodowo, multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik oraz researcher. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założyciel kursów pod patronatem Karola Śliwki „Sztuka Projektowania”. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, międzynarodowej wystawy polskiego designu, która odbyła się w pięciu krajach, nagrodzonej „Projektem Roku 2016”. Ma na koncie współpracę z takimi markami i instytucjami jak Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Coca-Cola, Mini, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Designu Gdynia, Ministerstwo Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

 

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Kiedy?

19 października 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia