Ładowanie Wydarzenia

25

lipi.

Odbyło się

25.07 | POKAHONTAZ | Koncerty z widokiem na świat. Hip-hop śląski

Kiedy?

25 lipca

08:00 - 16:00

Podziel się

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki muzyczne, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic – ani państwowych, ani regionalnych.

Podczas piątego sezonu letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego królować będzie hip-hop z Górnego Śląska. Temat tegorocznej odsłony cyklu narodził się w wyniku współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach. Co mają ze sobą wspólnego te dwa odległe regiony? Dawniej łączyła je magistrala węglowa, prowadząca z południa na północ Polski. Dziś – wymiana kulturalna. Od 8.07 do 1.09 w Muzeum Śląskim w Katowicach można obejrzeć wystawę czasową „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003″, poświęconą początkom fascynacji tym gatunkiem.

W ramach cyklu „Koncerty z widokiem na świat. Śląski hip-hop” pokażemy trzy twarze współczesnej sceny Górnego Śląska. Koncerty poprzedzą bezpłatne warsztaty, m.in. tańca i produkcji muzycznej.

Koncerty odbędą się w Muzeum Emigracji w Gdyni, na tarasie dawnego Dworca Morskiego przy ul. Polskiej 1.

Bilety dostępne w sprzedaży online oraz w kasie muzeum. Kup bilet (wyprzedane)

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco

POKAHONTAZ – hip-hopowy kolektyw powstały w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą Rahim i Fokus, obecnie koncertujący z DJ-em Westem. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny stylu opartego na konfrontacji, na rzecz wzmocnionego przekazu artystycznego. Muzyka Pokahontaz to zarówno oldschoolowe bity, jak i produkcje z wpływami szeroko pojętej muzyki elektronicznej. To teksty skoncentrowane na warsztacie wykonawczym. Zespół wydał właśnie swoją piątą płytę „Renesans”, nakładem wytwórni MaxFloRec.

Patronat: Radio ESKA | Wyborcza.pl Trójmiasto | Co Jest Grane24 | Trojmiasto.pl

Projekt graficzny: Tomek Pieńczak

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i video) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Sprawdź także pozostałe wydarzenia z cyklu Koncerty z Widokiem na Świat: Informacje oraz bilety na wszystkie terminy.

Tagi:
,
Kiedy?

25 lipca 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia