Ładowanie Wydarzenia

7

wrze.

Odbyło się

7-8.09 | Śladami emigracyjnej miłości – gra muzealna dla młodzieży i dorosłych

Kiedy?

7 września

08:00 - 16:00

Podziel się

Gra muzealna dla młodzieży i dorosłych „Śladami emigracyjnej miłości”. 7 i 8 września w przestrzeni Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zapraszamy na grę muzealną organizowaną w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot”. Podczas rozwiązywania zagadek poznamy historię małżeństwa, którego losy splotły się z dziejami odzyskującej niepodległość Polski. Śledząc tę wyjątkową opowieść o miłości, przyjrzymy się sytuacji społecznej tamtego okresu, a historia jednego małżeństwa będzie wstępem do tematu emigracji serc z polskich ziem.

Odbędą się cztery edycje gry:
Sobota: 11:00-12:30 oraz 14:00-15:30
Niedziela: 11:00-12:30 oraz 14:00-15:30

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Wstęp bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona, wielkość grupy to 10 osób.
Miejsce zbiórki: Kasa Muzeum

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/436333860315790/

Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Idea Europejskich Dni Dziedzictwa narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. Francuski minister kultury zaproponował wtedy rozszerzenie na całą Europę zainicjowanych we Francji rok wcześniej Dni Otwartych Zabytków, podczas których po raz pierwszy wszyscy mogli bezpłatnie zwiedzać obiekty niedostępne na co dzień. Przez kolejne lata inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i poparciem społecznym. W 1991 roku zainspirowało to Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa.

Organizatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa zapewniają bezpłatny dostęp do zabytków i innych obiektów kultury: muzeów, skansenów, parków, ogrodów, do których wstęp wiąże się z opłatami, lub które w innym czasie są niedostępne dla zwiedzających. Proponują także wiele innych atrakcji, takich jak: koncerty, wystawy, festyny historyczne, prezentacje ginących zawodów, wykłady, kiermasze wyrobów artystycznych i rzemieślniczych; zachęcają do obcowania z kulturą i zabytkami, popularyzują wśród społeczeństwa regionalne tradycje i zwyczaje. Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy lokalne.

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna i uwrażliwienie na problematykę ochrony zabytków.

https://edd.nid.pl/wydarzenia/sladami-emigracyjnej-milosci/

Kiedy?

7 września 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia