Ładowanie Wydarzenia

8

sier.

Odbyło się

8.08 | Grubson – Koncerty z widokiem na świat. Śląski Hip-hop

Kiedy?

8 sierpnia

08:00 - 16:00

Podziel się

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki muzyczne, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic – ani państwowych, ani regionalnych.

Podczas piątego sezonu letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego królować będzie hip-hop z Górnego Śląska. Temat tegorocznej odsłony cyklu narodził się w wyniku współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach. Co mają ze sobą wspólnego te dwa odległe regiony? Dawniej łączyła je magistrala węglowa, prowadząca z południa na północ Polski. Dziś – wymiana kulturalna. Od 8.07 do 1.09 w Muzeum Śląskie w Katowicach można obejrzeć wystawę czasową „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003″, poświęconą początkom fascynacji tym gatunkiem.

W ramach cyklu „Koncerty z widokiem na świat. Śląski hip-hop” pokażemy trzy twarze współczesnej sceny Górnego Śląska. Koncerty poprzedzą bezpłatne warsztaty, m.in. tańca i produkcji muzycznej.

Koncerty odbędą się w Muzeum Emigracji w Gdyni, na tarasie dawnego Dworca Morskiego przy ul. Polskiej 1.

Bilety dostępne w sprzedaży online oraz w kasie muzeum. Kup bilet

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco

➡️ Uwaga! Ze względu na niepewne warunki pogodowe i w trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych Gości, Zespołu oraz Pracowników, koncert Grubsona odbędzie się w holu Muzeum Emigracji. Prognozy pogody zapowiadają deszcze i burze zarówno podczas koncertu, jak i montażu nagłośnienia oraz próby zespołu.

Grubson – polski raper i producent muzyczny z Rybnika, którego historia sięga początku lat 90-tych. Występował w formacjach 3oda Kru i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany „O.R.S.”. Grubson to artysta, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi łączyć różne gatunki muzyczne. „Gratunek L” to jego czwarty album studyjny, którego premiera odbyła się we wrześniu 2017 roku. Płyta stanowi jego największe muzyczne przedsięwzięcie w dotychczasowej karierze. To mieszanka jego ulubionych stylów i gatunków. Jest pełna mocnych tekstów, pisanych w oparciu o sumę doświadczeń w trasie i poza nią.

Na tarasie Dworca Morskiego zagra Grubson, Jarecki i DJ BRK.

Patronat: Radio ESKA | Wyborcza.pl Trójmiasto | Co Jest Grane24 | Trojmiasto.pl

Projekt graficzny: Tomek Pieńczak

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i video) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Sprawdź także pozostałe wydarzenia z cyklu Koncerty z Widokiem na Świat: Informacje oraz bilety na wszystkie terminy.

Kiedy?

8 sierpnia 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia