Ładowanie Wydarzenia

8

paź.

Odbyło się

8.10 | Carboland: Jeśli nie węgiel, to co?

Kiedy?

8 października

17:00 - 18:30

Podziel się

Jakie źródła energii są w tej chwili dostępne? Jak ich pozyskiwanie i wykorzystywanie wpływa na otoczenie? Co jest szansą dla współczesnej energetyki? Bartłomiej Derski, ekonomista, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, odpowie na pytania dlaczego węgiel nazywany jest czarnym złotem, oraz jakie konsekwencje ekologiczne może nieść za sobą jego eksploatacja w przyszłości. Rozmowę poprowadzi Sebastian Kwiatkowski.

Wydarzenie jest organizowane z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

Wstęp wolny.

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy.

Transmisja online:

Transkrypcja spotkania – kliknij TUTAJ

Bartłomiej Derski – prawnik, ekonomista i dziennikarz od ponad dekady piszący o energetyce i górnictwie. Wielokrotnie nagradzany za swoje artykuły, w tym m.in. nagrodą specjalną kapituły prestiżowego konkursu NBP dla dziennikarzy ekonomicznych. Współautor książki „Wiek energetyków”, opisującej rozwój elektroenergetyki w Polsce od XVIII do XXI wieku.

Sebastian Kwiatkowski – gdańszczanin, absolwent Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Gdańskim. Od 17 lat dziennikarz Radia Gdańsk, z pasją zajmujący się problematyką ochrony środowiska, sprawami przyrodniczymi ale też drogownictwem i motoryzacją.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919-1939”. Dowiedz się więcej: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/carboland_-_wystawa_czasowa

Informujemy, że wydarzenia będą rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniach jest równoznaczny z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzeń.

Informujemy, że dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego Muzeum wprowadziło nowy regulamin zwiedzania. Więcej informacji: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/zmiany-w-regulaminie-zwiedzania

Tagi:
Kiedy?

8 października 2020

17:00 - 18:30

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia