Ładowanie Wydarzenia

8

grud.

Odbyło się

82. urodziny Dworca Morskiego

Kiedy?

8 grudnia

08:00 - 16:00

Podziel się

8 grudnia 2015 roku Dworzec Morski, siedziba Muzeum Emigracji w Gdyni, obchodzi 82. urodziny. Z tej okazji w zabytkowym budynku przy ul. Polskiej 1 o godz. 19.00 rozpoczną się koncerty Resiny (Karoliny Rec) jednej z najbardziej utalentowanych wiolonczelistek sceny alternatywnej i Stefana Wesołowskiego, gdańskiego kompozytora, mistrzowsko łączącego muzykę klasyczną z nowoczesnym brzmieniem. Nastrój wieczoru podkreśli urodzinowa instalacja świetlna. Wszystkie osoby, które urodziły się 8 grudnia będą mogły tego dnia zwiedzić wystawę bezpłatnie.

Dokładnie 8 grudnia 1933 roku, w sercu gdyńskiego portu, uroczyście otwarto Dworzec Morski, który przez lata był głównym punktem na mapie ruchu pasażerskiego w Polsce. To tutaj cumowały legendarne polskie transatlantyki z M/S „Batory” na czele. Do wybuchu wojny tą właśnie drogą tysiące ludzi wypłynęło z kraju. W 2015 roku mijają 82 lata od otwarcia Dworca Morskiego, który po generalnym remoncie odzyskał swój przedwojenny blask. Modernistyczna perła gdyńskiej architektury stała się w maju siedzibą Muzeum Emigracji.

Z tej okazji, 8 grudnia, zapraszamy pasjonatów historii i miłośników architektury do wspólnego świętowania 82. urodzin Dworca Morskiego. Osoby, które tego dnia obchodzą urodziny, będą mogły w godz. 12.00-18.00 zwiedzać wystawę stałą bezpłatnie. Wystarczy okazać w kasie dowód tożsamości i odebrać bilet za 0 zł.

Urodziny w sercu portu uświetnią wieczorne koncerty wiolonczelistki Resiny (Karoliny Rec) i Stefana Wesołowskiego, który przygotował utwór specjalnie na tę okazję. Występom towarzyszyć będą wizualizacje autorstwa Oskara Zamka-Gliszczyńskiego i Mateusza Jarmulskiego oraz urodzinowa instalacja świetlna wewnątrz budynku. Koncerty rozpoczną się o godz. 19.00, wstęp na nie kosztuje 10 zł. Bilety można kupować w kasie Muzeum od 1 grudnia oraz przed samym koncertem do wyczerpania puli.

Koncerty | start: godz. 19.00 | wstęp: 10 zł
– Resina (wizualizacje: Mateusz Jarmulski)
– Stefan Wesołowski (wizualizacje: Oskar Zamek-Gliszczyński)

Urodzinowa instalacja świetlna w budynku | od godz. 12.00

Bezpłatne zwiedzanie wystawy dla osób urodzonych 8 grudnia | godz. 12.00 – 18.00

Kiedy?

8 grudnia 2015

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia