Ładowanie Wydarzenia

9

list.

Odbyło się

9.11 | Spotkanie z Martą Orzeszyną

Kiedy?

9 listopada

08:00 - 16:00

Podziel się

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z Martą Orzeszyną autorką książki „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa”.

Znawczyni literatury i kultury francuskiej po raz kolejny sięga po historię znanego na całym świecie artysty fryzjerstwa, Antoniego Cierplikowskiego. Do grona klientek pochodzącego z Sieradza geniusza należały sławy takie jak Josephine Baker, Bette Davis, Brigitte Bardot i Eleanor Roosevelt. Przez ponad 70 lat swojej pracy, jako wizjoner mody lansował światowe trendy, zapisując się w historii m.in. jako twórca fryzury „na chłopczycę”. W jego najnowszej biografii autorka odsłania kulisy życia prywatnego Antoine’a, opisuje jego bogactwo i niezwykłą karierę oraz zaskakujący koniec burzliwych losów.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2019 o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/561768387966190/

„Spotkania z książką” to cykliczne wydarzenia organizowane przez księgarnię Muzeum Emigracji w Gdyni we wnętrzach dawnego Dworca Morskiego. W przyjaznej atmosferze rozmawiamy o wybranych nowościach na rynku wydawniczym, zarówno tych skierowanych do dorosłych, jak i do dzieci. Towarzyszy nam ciepła kawa i herbata. Zapraszamy!

——-

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Kiedy?

9 listopada 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia