Ładowanie Wydarzenia

23

list.

Odbyło się

Chopin nie(ograny)

Kiedy?

23 listopada

08:00 - 16:00

Podziel się

O tym, że Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, wiemy wszyscy. Ale czy mamy świadomość jak fascynującą był osobowością? Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie, podczas którego poznamy (nie)ograne epizody z licznych podróży pianisty.

Chopin odwiedził nie tylko miasta i miasteczka w Królestwie Polskim. Z Szafarnii i Dusznik Zdroju trafił do Paryża, Londynu, Manchesteru, Berlina…

Gdzie kompozytor spotkał „najwięcej osłów i najwięcej wirtuozów”? Gdzie „guzik do portek osiąga ceny bajońskie”? I komu Fryderyk zazdrościł „paluchów”? Dowiemy się tego z lektury barwnych i dowcipnych listów, które pianista pisywał z podróży do rodziny i przyjaciół. Sprawdzimy, co w podróży zwracało uwagę Fryderyka oraz w jaki sposób reagował na nietypowe sytuacje. Omawiając jego biografię postaramy się także rozprawić z kilkoma mitami, które narosły wokół postaci Chopina.

Spotkanie poprowadzi Marek Łuszyczyk, animator ekspozycji w Muzeum Fryderyka Chopina oraz wolontariusz Muzeum Emigracji w Gdyni. Jako wolontariusz i pracownik instytucji kultury nie boi się mówić „nie wiem” i z zaangażowaniem weryfikuje stereotypy, wokół życia i twórczości najsłynniejszego polskiego kompozytora.

Zapraszamy w czwartek 23.11 o godzinie 18:00 do sali kinowej Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Wstęp wolny

Kiedy?

23 listopada 2017

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia