Ładowanie Wydarzenia

30

marz.

Odbyło się

Cykl warsztatów dla nauczycieli – Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład!

Kiedy?

30 marca

08:00 - 16:00

Podziel się

Jesteś Nauczycielem /Nauczycielką? Chcesz lepiej poznać Muzeum Emigracji i naszą wystawę stałą?

Zapraszamy na cykl spotkań, które pozwolą Wam na bycie certyfikowanym Nauczycielem, który potrafi wykorzystać zasoby wystawy Muzeum w edukacji.
Wydarzenie organizowane w ramach Programu Współpracy z Nauczycielami: ,,Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład!”

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy:
l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl oraz o wypełnienie ankiety, która znajduje się w linku: https://goo.gl/forms/vBgffFgPJFcht0Q83

 

Uwaga – obowiązuje konieczność obecności na każdym z trzech spotkań:
30 marca, 13 kwietnia i 18 maja 2019 roku.


Muzeum Emigracji w Gdyni – poznaj tajemnice wystawy

Spotkanie będzie dotyczyło tematyki ekspozycji stałej. Podczas oprowadzania oraz warsztatu uczestnicy zapoznają się wątkami poruszanymi na wystawie, jej najważniejszymi założeniami, a także decyzjami kuratorskimi, które miały wpływ na formę przedstawienia niektórych tematów. Ponadto szkolenie obejmie także oprowadzanie po budynku Dworca Morskiego, w ramach którego zostanie zaprezentowana historia i architektura obiektu.

Termin: 30.03.2019

Prowadzenie: Główny Specjalista ds. Wystawy stałej – Szymon Jocek, który był członkiem zespołu przygotowującego wystawę stałą oraz Specjalista ds. Wystawy Stałej – Łukasz Podlaszewski


Obsługa widza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Czy osoba z autyzmem może być gościem instytucji kultury? Jak przygotować się do wizyty? Co zrobić, aby pierwsza wizyta w muzeum zachęciła do ponownych odwiedzin. Jak przygotować program i w jakie pomoce warto się zaopatrzyć.

W ramach szkolenia zostaną omówione propozycje rozwiązań, które mogą być przydatne przy pracy z grupami z zaburzeniami ze spektrum. Przyjrzymy się propozycjom edukacyjnym, które realizowane są z uwzględnieniem potrzeb tych grup. Tak, aby wypracować podczas szkolenia plan odwiedzin Muzeum Emigracji w Gdyni, uwzględniający zarówno działania przed jak i po wizycie.

Podczas spotkania poruszymy następujące tematy:

  • Autyzm – z czego wynikają indywidualne potrzeby odwiedzających.
  • Jakie rozwiązania i pomoce wykorzystuje się w pracy z osobami z autyzmem w instytucjach kultury.
  • Przykłady dobrych praktyk.
  • Wypracowanie scenariusza wizyty w Muzeum Emigracji.

 

Termin: 13.04.2019

Prowadzenie: Aleksandra Sztajerwald – Fundacja Kultura bez Barier


Zastosowanie wystawy w edukacji

Jak przejść wystawę w nie tradycyjny sposób, co zrobić żeby podczas wizyty na wystawie nie zagościła nuda? Podczas warsztatów poznamy metody pracy, które wykorzystują na co dzień osoby pracujące w Dziale Edukacji Muzeum Emigracji.

Termin: 18.05.2019

Prowadzenie: Specjalistki ds. Edukacji w Muzeum Emigracji – Joanna Gojżewska oraz Ludwika Radacka-MajekZgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.

Kiedy?

30 marca 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia