Ładowanie Wydarzenia

9

grud.

Odbyło się

Człowiek na granicy. Wy pytacie, my odpowiadamy: w świetle prawa

online dorośli darmowe polski

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „CZŁOWIEK NA GRANICY. WY PYTACIE, MY ODPOWIADAMY w świetle prawa Spotkanie online transmitowane na Facebooku Marta Górczyńska (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) Witold Klaus (prof. INP PAN) prowadzenie: Kaja Puto”
Kiedy?

9 grudnia

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

W odpowiedzi na narastające społeczne napięcie i niepokoje powodowane przez przedłużający się kryzys uchodźczy na polskiej granicy chcemy zaoferować naszym odbiorcom możliwość nabycia rzetelnej wiedzy o trwającej sytuacji.

Zapraszamy więc do uczestniczenia w trzeciej dyskusji online poświęconej kwestiom prawnym połączonym sesją pytań i odpowiedzi z naszymi ekspertami: z Witoldem Klausem i Martą Górczyńską. Spotkanie prowadzi dziennikarka Kaja Puto.

Tym razem skupimy się na sytuacji prawnej uchodźców w Polsce, a także procesie przyznawania statutu uchodźcy w Polsce. Poruszymy także temat Praw Dziecka w kontekście sytuacji osób na granicy polsko-białoruskiej. Zwrócimy uwagę na sytuację w jakiej znaleźli się mieszkańcy pogranicza w świetle prawa.

Aby zaproponować swoje pytanie wystarczy wypełnić ten formularz:
https://forms.gle/uuUv2ee57hKFj8G77

Podczas spotkania eksperci odpowiedzą na najczęściej pojawiające się i najbardziej nurtujące pytania dotyczące prawnych, politycznych i humanitarnych aspektów kryzysu na granicy.

Spotkanie będzie transmitowane na naszym profilu FB z tłumaczeniem na PJM.

***
Witold Klaus – kryminolog i badacz migracji; dr hab. nauk prawnych, profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN oraz współpracownik Ośrodka Badań nad Migracjami UW oraz członek zarządu Stowarzyszenia Interwencji Prawnej (w latach 2005-2019 prezes), członek Komitetu Badań nad Migracjami PAN (kadencja 2019-2022) oraz Komitetu Nauk Prawnych PAN (kadencja 2020-2023), redaktor naczelny „Archiwum Kryminologii”, stypendysta Max Planck Society, British Academy oraz rządu USA, absolwent Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Podyplomowego Studium Ewaluacji Programów Społecznych prowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, autor prac z zakresu kryminologii, wiktymologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.
https://inp.pan.pl/pracownicy/witold-klaus/

Marta Górczyńska – prawniczka zajmująca się ochroną praw człowieka i doktorantka UW specjalizująca się w ochronie praw osób migrujących. Od wielu lat związana ze środowiskiem pozarządowym, w tym przede wszystkim z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Monitoruje sytuację na granicach i w ośrodkach detencyjnych dla migrantów. Jest autorką raportów i analiz naukowych z zakresu przestrzegania międzynarodowych standardów ochrony praw uchodźców przez władze polskie. Od sierpnia zaangażowana w działania „Grupy Granica” na polsko-białoruskim pograniczu.

Kaja Puto – dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.

Kiedy?

9 grudnia 2021

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia