Ładowanie Wydarzenia

18

list.

Odbyło się

Człowiek na granicy. Wy pytacie, my odpowiadamy: z Iraku na Białoruś

online dorośli darmowe polski

grafika na zółtym tle, u góry tytuł, na środku kawałek drutu kolczastego oraz informacje o prowadzących
Kiedy?

18 listopada

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się
W odpowiedzi na narastające społeczne napięcie i niepokoje powodowane przez przedłużający się kryzys uchodźczy na polskiej granicy chcemy zaoferować naszym odbiorcom możliwość nabycia rzetelnej wiedzy o trwającej sytuacji.
Zapraszamy więc do uczestniczenia w drugiej dyskusji online poświęconej w szczególności Białorusi połączonej z sesją pytań i odpowiedzi z naszymi ekspertami: z Jakubem Górnickim z serwisu Outriders oraz autorem Maciejem Czarneckim. Spotkanie prowadzi dziennikarka Kaja Puto.
Tym razem skupimy się na sytuacji na Białorusi. Przyjrzymy się jak wyglądają szlaki migracyjne z Iraku, z którego pochodzi większość uciekających migrantów.
Aby zaproponować swoje pytanie wystarczy wypełnić ten formularz: https://forms.gle/HBnBpkk8u8VPc5fKA
Podczas spotkania eksperci odpowiedzą na najczęściej pojawiające się i najbardziej nurtujące pytania dotyczące prawnych, politycznych i humanitarnych aspektów kryzysu na granicy.
Spotkanie będzie transmitowane na naszym profilu FB z tłumaczeniem na PJM.
***
Jakub Górnicki – założyciel grupy reporterskiej i serwisu Outriders.rs. Pasjonują go nowe media, reportaż multimedialny oraz projekty reporterskie. Od ponad 15 lat w drodze. Pracował z i doradzał mediom w Gruzji, Turcji oraz Afryce Zachodniej. Wykładał “multimedialne dziennikarstwo” na Georgian Institute of Public Affairs w Tbilisi. Działa na Ukrainie, Białorusi oraz Bałkanach. Przez ponad sześć lat zarządzał Fundacją ePaństwo, gdzie odpowiadał za projekty związane z dziennikarstwem danych, technologią społeczną oraz strategią. Organizował Personal Democracy Forum: Central Eastern Europe, dla aktywistów i dziennikarzy z regionu Środkowej oraz Wschodniej. Wybrany do 100 najbardziej wpływowych osób regionu CEE przez New Europe 100. Z żoną Anną współtworzył też bloga http://xn--podrniccy-86a12m.com/, gdzie publikowali zapisy z podróży tematycznych oraz różne interaktywne opowieści. Lubią bawić się formą. Organizowali razem Festiwal Wachlarz.
Maciej Czarnecki – dziennikarz „Gazety Wyborczej” piszący głównie o USA i migracjach na świecie. Fellow World Press Institute. Autor książek reporterskich „Dzieci Norwegii” i „Skandynawia Halal”. Były korespondent „Wyborczej” w USA w 2020 r. Pisał o migracjach i uchodźcach m.in. z Iraku, Turcji, Mauretanii, Nigru, Ugandy, pogranicza USA i Meksyku.
Kaja Puto – dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.
Kiedy?

18 listopada 2021

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia