Ładowanie Wydarzenia

4

marz.

Odbyło się

Jak ograniczać stereotypy płci w szkole? Webinarium dla nauczycielek i nauczycieli

online dorośli darmowe polski

Grafika. Błękitne tło. Po lewej stronie grafiki zarysy ludzkich twarzy w kolorach błękitnym i białym. Po prawej stronie grafiki zarysy ludzkich twarzy w kolorach błękitnym i czarnym. Na środku tekst w czarnym kolorze: Jak ograniczyć stereotypy płci w szkole? Webinarium dla nauczycielek i nauczycieli.
Kiedy?

4 marca

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

W 2022 roku działalność programowa Muzeum Emigracji w Gdyni będzie koncentrować się na zagadnieniu STEREOTYPÓW. Cykl tegorocznych webinarów dla nauczycieli otwieramy spotkaniem pt. „Jak ograniczać stereotypy płci w szkole?”. Webinar poprowadzi Magdalena Korczyńska – twórczyni portalu edukacyjnego Jak Wychowywać Dziewczynki.

Szkoła to jedno z wielu środowisk, w których dzieci odbierają „trening” męskości i kobiecości. Socjalizacja do ról płciowych wiąże się z przyswajaniem przez dzieci kulturowych stereotypów na temat kobiet i mężczyzn, a szkoła (ze względu na połączenie funkcji edukacyjnej oraz socjalizacyjnej) to miejsce, które ma wyjątkowy wpływ na kształtowanie przekonań uczennic i uczniów na temat płci.

Na szkoleniu przyjrzymy się temu, czym są stereotypy płci i jak powstają. Zastanowimy się, jakie są najpopularniejsze stereotypy na temat dziewczynek i chłopców oraz w jaki sposób są one pogłębiane w toku edukacji szkolnej. Poznamy też praktyczne sposoby na ograniczanie stereotypów płci w klasie i promowanie równego traktowania dzieci, bez względu na płeć.

Na webinarium obowiązują zapisy poprzez formularz Google. Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo wiadomość z linkiem do platformy Zoom, za pośrednictwem której wezmą Państwo udział w webinarze.

Prowadząca:
Magda Korczyńska – mama dwóch córek, twórczyni projektu edukacyjnego dla rodziców i opiekunów dziewczynek „Jak Wychowywać Dziewczynki?” prowadzonego w formie bloga oraz profilu na Instagramie. Projekt to jej osobista droga do wolności od powszechnych stereotypów na temat wychowania dziewczynek i chłopców. W jego ramach promuje wychowanie bazujące na wiedzy, nie stereotypach.

Kiedy?

4 marca 2022

18:00 - 19:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia