Ładowanie Wydarzenia

3

lipi.

Odbyło się

„Klimaks” za kulisami: o pracy kuratora i roślinach na wystawie

stacjonarne dorośli darmowe polski

Mężczyzna stoi na tle czarnej ściany z napisem "Waiting for the snow. Czekając na śnieg". Wygląda jakby przemawiał do widowni. Na ścianie obok napisu wisi zdjęcie starszej kobiety wpatrzonej w dal.
Kiedy?

3 lipca

12:00 - 14:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

W sobotę, 3 lipca, od godz. 12:00 w przestrzeni wystawy „Klimaks” o kulisach pracy kuratora oraz swoich inspiracjach opowie Maksymilian Bochenek. Usłyszymy również historie kryjące się za fotografiami Katarzyny i Marianne Wąsowskich, tworzącymi cykl „Czekając na Śnieg”.

O tym, jak opisywać zjawiska społeczne używając języka nauk przyrodniczych oraz jakie rośliny można zobaczyć na wystawie opowie biolog Przemysław Baranow.

Zapraszamy!

Maksymilian Bochenek, krytyk i kurator sztuki, w Muzeum Emigracji odpowiada za linię programową i realizację wydarzeń kulturalnych. Autor wystaw takich jak „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919 – 1939”, wystaw Muzeum Emigracji prezentowanych na Open’er Festiwal 2018 i 2019, „Do jutra! Międzynarodowy Festival Sztuk Wizualnych Alternativa 2013”, „Shoenberg!” w IS Wyspa w Gdańsku, „Re- Designing the East” w VKW w Stuttgarcie, „Nauczyciele – Sokrates u Duchampa” w IS Wyspa w Gdańsku. Publikował m.in. w „SZUMIE”, „Obiegu”, „Visual Communication”, „Springerin”.

Dr Przemysław Baranow, konsultant merytoryczny Muzeum Emigracji w Gdyni przy wystawie czasowej „Klimaks. Absolwent Wydziału Biologii, Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2011 roku pracuje jako adiunkt w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autor ponad czterdziestu artykułów, monografii i wystąpień konferencyjnych poświęconych taksonomii i różnorodności biologicznej storczykowatych. Uczestnik czterech wypraw badawczych w rejony tropikalne Afryki i Ameryki Południowej. Współautor i realizator kursów dydaktycznych skupiających się na systematyce roślin i różnorodności biologicznej.

***
Limit osób, które mogą przebywać jednocześnie w przestrzeni wystawy „Klimaks” to 53 osoby.

Tagi:
Kiedy?

3 lipca 2021

12:00 - 14:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia