Ładowanie Wydarzenia

11

grud.

Odbyło się

„Klimaks” za kulisami: Oprowadzanie kuratorsko-autorskie

stacjonarne dorośli darmowe polski

plansza wydarzenia z identyfikacją wystawy Klimaks oraz informacjami o terminach
Kiedy?

11 grudnia

13:00 - 14:30

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Od czerwca prezentujemy Wam wystawę „Klimaks”, która w niezwykły sposób opowiada o fali emigracji Polaków do Ameryki Południowej z przełomu XIX i w XX wieku, eksplorując obszary relacji człowieka i jego środowiska naturalnego, aż do współczesnych zagadnień związanych z ekologią. Do stworzenia tego projektu zaprosiliśmy artystów i naukowców, dzięki czemu powstała unikatowa forma narracji opowiedziana na wiele głosów.

W weekend 11 i 12 grudnia będzie ostatnia szansa, aby wystawę zobaczyć i uczestniczyć w oprowadzaniach autorsko-kuratorskich.

11.12. (sobota), godz. 13:00

Po wystawie czasowej „Klimaks” oprowadzać będzie Maksymilian Bochenek – kurator oraz  Katarzyna Wąsowska – współautorka projektu fotograficznego pn. „Czekając na Śnieg”.

 

Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego

Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/klimaks-za-kulisami-2021-12-11/

 

BIOGRAMY:

 

Katarzyna Wąsowska (urodzona w Gdańsku, 1990) ukończyła fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu „Ostrøv” w Poznaniu. Jej praktyka artystyczna lawiruje pomiędzy subiektywną, nierzeczywistą fotografią kreacyjną a dokumentalną. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.

 

Maksymilian Bochenek, krytyk i kurator sztuki, w Muzeum Emigracji odpowiada za linię programową i realizację wydarzeń kulturalnych. Autor wystaw takich jak „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919 – 1939”, wystaw Muzeum Emigracji prezentowanych na Open’er Festiwal 2018 i 2019, „Do jutra! Międzynarodowy Festival Sztuk Wizualnych Alternativa 2013”, „Shoenberg!” w IS Wyspa w Gdańsku, „Re- Designing the East” w VKW w Stuttgarcie, „Nauczyciele – Sokrates u Duchampa” w IS Wyspa w Gdańsku. Publikował m.in. w „SZUMIE”, „Obiegu”, „Visual Communication”, „Springerin”.

Tagi:
Kiedy?

11 grudnia 2021

13:00 - 14:30

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia