Ładowanie Wydarzenia

18

list.

Odbyło się

Koncert Haydamaky i Stasiuk: Mickiewicz -Stasiuk-Haydamaky

Kiedy?

18 listopada

08:00 - 16:00

Podziel się

Finałowym wydarzeniem trzydniowych spotkań literackich [edit] Ukraina będzie koncert zespołu Haydamaky i Andrzeja Stasiuka „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum Emigracji w Gdyni.

Ze względu na skalę emigracji język ukraiński jest obecnie drugim najczęściej używanym w naszym kraju językiem, słyszymy go na ulicach miast, na uczelniach, w urzędach,w miejscach pracy, w środkach transportu publicznego, wkroczył w codzienność, stał się rozpoznawalny. Zbliżenia między narodami często dokonują się w języku i poprzez język, kiedy okazuje się, że więcej nas łączy niż dzieli, a wiele słów ma to samo znaczenie lub brzmi bardzo podobnie. Wtedy najpełniej zdajemy sobie sprawę jak płynne jest pojęcie granic.

Udowodnił to zespół Haydamaky, który sięgnął po poezję Adama Mickiewicza i zachwycił się jej oryginalnym brzmieniem. Tak powstała płyta „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, którą zespół zaprezentuje przed polską publicznością podczas koncertu w Muzeum Emigracji w Gdyni. Mickiewicz zabrzmi po ukraińsku w nowych tłumaczeniach Jurija Andruchowycza i Serhija Żadana, a także po polsku w interpretacji Andrzeja Stasiuka.

Koncert biletowany, miejsca stojące.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum Emigracji w Gdyni.

Godziny otwarcia kasy:
pon.: nieczynna
wt.: 12:00-19:00
śr.-niedz.: 10:00-17:00

Kiedy?

18 listopada 2018

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia