Ładowanie Wydarzenia

17

lipi.

Odbyło się

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki 2022 w Muzeum Emigracji w Gdyni

stacjonarne dzieci, dzieci z dorosłymi darmowe polski

Grafika składa się z czterech elementów oraz czerwonego paska z prawej strony, na którym umieszczona jest data wydarzenia i znak Muzeum Emigracji. Pierwsze zdjęcie przedstawia wypowiadającą się kobietę. Obok niej, zdjęcie sylwetki małej dziewczynki, poruszającej się po wystawie Muzeum Emigracji. Pod dwoma zdjęciami, panorama przedstawiająca szklany taras muzeum, na którym stoją zwiedzający i przewodniczka. Obok trzech zdjęć duży plakat filmu pod tytułem: za duży na bajki. Tytuł jest umiejscowiony na środku. Nad tytułem trójka nastolatków: jedna dziewczyna i dwóch chłopców. Jeden chłopiec trzyma kontroler do gry, a drugi wygląda, jakby tańczył. Dziewczyna stoi podparta. Nad dziećmi zwisa kobieta-akrobatka w różowym kombinezonie. Pod tytułem, na samym dole plakatu dwoje dorosłych. Starszy mężczyzna i patrząca na niego młodsza kobieta.
Kiedy?

17 lipca

14:00 - 17:35

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

W niedzielę 17go lipca do Muzeum Emigracji w Gdyni przy ulicy Polskiej 1 zawita Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki 2022!

Czeka na Was szereg krótkometrażowych filmów animowanych, odkrywanie tajników ich tworzenia oraz pokaz filmu „Za duży na bajki” z udziałem Agnieszki Dąbrowskiej – autorki scenariusza i książki o tym samym tytule.

Księgarnia Muzeum Emigracji w tym samym dniu rozpocznie także „Literacki Ostry Dyżur”, reanimujący książkową nudę dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

Tego dnia nie ma szansy na nudę!

Zapraszamy już od 14:00!

Zapisów na to i inne wydarzenia festiwalowe można dokonać pod tym adresem: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=5626

 

Szczegółowy program wydarzeń w naszym Muzeum:

 

17 lipca 2022

14:00 – 15:00

Pokaz animowanych filmów krótkometrażowych

 

Zapraszamy na pokaz filmowy, podczas którego zobaczycie:

Jak pokonać strach?
(Comment j’ai vaincu ma peur des humains)
reżyseria i scenariusz :Helene Ducrocq
Francja, 2020
9 min.

Kiedy sympatyczna pajęczyca zbliża się do kresu życia wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – muchą, zastanawiają się nad podróżą do Nowego Jorku. Wymaga to odwagi, której zawsze jej brakowało. Czy znajdzie ją w sobie teraz?

Wilczek
(Lupin)
reżyseria: Helene Ducrocq
scenariusz: Pierre-Luc Granjon
Francja, 2020
11 min.

Młody wilczek po raz pierwszy sam wychodzi z bezpiecznej norki. Zagubiony znajduje schronienie w ogrodzie, gdzie znajdują go dzieci myśliwego. Odważne rodzeństwo postanawia pomóc maluchowi i zabiera go do domu.

Zolemia
(Zolemia)
reżyseria: Nina Samanishvili
scenariusz: Ketevan Janelidze, Nina Samanishvili
Gruzja, 2021
9 min.

Czy zebra nadal jest prawdziwą zebrą, jeżeli nie ma czarno-białych pasków? Wizyty u lekarza, kontakt z innymi zwierzętami, eksperymenty z farbą przekonują ją, że najważniejsze to poznać swoje mocne i słabe strony.

Z deszczu do babci
(Maman Pleut des Cordes)
reżyseria: Hugo de Faucompret
scenariusz: Lison D’Andréa, Hugo De Faucompret
Francja, 2021
30 min.

Jane zostaje wysłana na święta do babci. Pomimo wcześniejszej niechęci, przekonuje się, że czasem warto otworzyć się na nowe doświadczenia oraz innych ludzi. Nietypowe święta okazują się bowiem być pełne niespodzianek i przygód.

Wydarzenie zorganizowane we współpracy z festiwalem KINOLUB.

 

14:30 – 15:30

„Jak powstaje film?” – warsztat animacji poklatkowej

Zastanawialiście się kiedyś jak powstaje film animowany? Skąd wzięła się animacja i kto ją wymyślił? Serdecznie zapraszamy na warsztat, na którym zdradzimy tę tajemnicę! Mało tego! Sprawdzimy jak sami poradzilibyśmy sobie jako początkujący reżyserzy oraz stworzymy samodzielnie animację poklatkową – wkładając w zwykły obrazek nieco życia!

 

15:00 – 17:35

Projekcja filmu „Za duży na bajki” z udziałem Agnieszki Dąbrowskiej, autorki scenariusza i książki pod tym samym tytułem

 

Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc.

Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa, pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości.

W rolach głównych dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i koprodukowany przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

Reżyseria: Kristoffer Rus
Scenariusz: Agnieszka Dąbrowska
Producent: Mikołaj Pokromski
Gatunek: Familijny

 

14:00 – 17:00

Ostry Dyżur Literacki w księgarni w Muzeum Emigracji

 

Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

Ostry Dyżur Literacki to uwielbiana i gromadząca tłumy akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 roku życia i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.

Młody Poszukiwaczu Przygód!

Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko Cię swędzi, oczy same Ci się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki!

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Ostry dyżur literacki w księgarniach niezależnych” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2022 r.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki 2022 rozpoczyna się 15go lipca i będzie trwał przez cały weekend. Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz zapisów na wydarzenia  – w tym szereg wydarzeń w naszym Muzeum 17go lipca.

 

Kiedy?

17 lipca 2022

14:00 - 17:35

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia