Ładowanie Wydarzenia

8

lipi.

Odbyło się

Oprowadzanie po wystawie „Przeprowadzki” dla rodzin z dziećmi w ramach Gdynia Design Days

stacjonarne dzieci z dorosłymi darmowe polski, polski i inne

Ilustrowany plakat na białym tle. W centrum grafika, która przedstawia kobietę i mężczyznę z psem na smyczy. Kobieta wyciąga rękę do psa. Mężczyzna siedzi na ławce i macha ręką. Obok ławki znajduje się kosz na śmieci. Za ławką bujna roślinność. Nad ilustracją tytuł wystawy „Przeprowadzki”. Na samej górze tytuł i data wydarzenia. Na dole logo muzeum oraz festiwalu Gdynia Design Days.
Kiedy?

8 lipca

13:00 - 17:00

Podziel się

Kultowy nadbałtycki Festiwal Gdynia Design Days już wystartował. Jedną z atrakcji podczas tegorocznej edycji festiwalu jest oprowadzenie uczestników po naszej familijnej wystawie Przeprowadzki z jej kuratorką Katarzyną Witt.

Podczas wspólnego spotkania najmłodszym zaproponujemy angażujące i zabawne zadanie, a z dorosłymi porozmawiamy o procesie jej powstawania. To bezpłatne wydarzenie odbędzie się już w ten piatek – 8 lipca o godzinie 13:00. Jest ono głównie skierowane dla rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 11 lat.
Zapisy na wydarzenie mailem pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Wystawa Przeprowadzki to międzypokoleniowa przygoda, której bohaterami są: Franek, który z rodzicami przeprowadza się do nowego miejsca oraz mieszkająca w Polsce z rodziną ukraińska dziewczynka Olena. To dzięki ich przyjaźni zobaczysz zmieniający się świat oczami dziecka. Ta wystawa powstała z udziałem dzieci i to one miały wpływ na jej finalny kształt. Dlatego podczas zwiedzania poczujesz się jakbyś był częścią opowieści, którą się słucha, ogląda i wypełnia działaniem.

Hasłem tegorocznego Festiwalu Gdynia Design Days jest „Współmorze”. Jest nam ono szczególnie bliskie nie tylko ze względu na nasze położenie. Bałtyk od zawsze kształtował życie mieszkańców Pomorza. Wydarzenie będzie swoistym powrotem do korzeni i szansą do refleksji nad morska siłą natury. Dzięki Gdynia Design Days, dowiemy się, jakie znaczenie ma dla nas morze i co zrobić, aby o nie zadbać. Zachęcamy do zapoznania się z ideą GDD oraz innymi wydarzeniami, wchodzącymi w skład kalendarza imprezy, która potrwa od 2 do 10 lipca 2022. Więcej informacji na temat festiwalu można odnaleźć pod linkiem: https://www.gdyniadesigndays.eu/o-festiwalu.

Kiedy?

8 lipca 2022

13:00 - 17:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia