Ładowanie Wydarzenia

18

grud.

Odbyło się

Podróżować znaczy żyć. Spotkanie autorskie z Olgą Dębicką

stacjonarne dorośli darmowe polski

okładka książki "Podróżować znczy żyć",na zdjęciu kobieta w Tanzanii siedząca na masce samochodu terenowaego z lornetką.
Kiedy?

18 grudnia

17:00 - 18:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Zapraszamy na promocję najnowszej książki „Podróżować znaczy żyć” Olgi Dębickiej – dziennikarki, pisarki, podróżniczki. Spotkanie autorskie poprowadzi Grzegorz Kapla.

Reportaże Olgi Dębickiej to 50 inspiracji podróżniczych z regionu, Europy i świata – z klimatem, obserwacjami i wiedzą spoza przewodników. Jest Dubaj – z szalonymi wizjami architektów i powycinanymi wyspami – z lotu hydroplanem; Rio de Janeiro – z sambodromu podczas karnawału i kult ciała; Lizbona – śladami fado tramwajem nr 28. Prowansalska winnica monsieur Yves’a Rousseta-Rouarda, dla którego wino stało się całym życiem. Najlepsza agroturystyczna miejscówka w Chorwacji na Rabie u zaprzyjaźnionych Maricy i Ivana, gdzie zachwyca spokojna, szczęśliwa codzienność. W książce znajdziesz przepiękne przestrzenie i krajobrazy: stepu w Kazachstanie, największej pustyni świata Ar-Rab al-Chali, sawanny Serengeti w Kenii i Tanzanii z migrującymi zwierzętami i fiordów w Norwegii, gdzie natura staje się Bogiem.

„Umiejętność opowiadania historii to sztuka, którą Olga opanowała do perfekcji. Czytając jej reportaże z podróży, zawsze jestem pod wrażeniem jej zmysłu obserwacji, mam ochotę podążać jej śladami, przeżyć jej przygody. To książka dla wszystkich, uczy jak odważnie marzyć i spełniać te marzenia. Bardzo polecam”.

Agnieszka Franus
Redaktor Naczelna National Geographic Polska

 

Olga Dębicka fotografia kobiety stojącej na plaży – dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Autorka książek, m.in. Dziwka i Madonna. Marka Hłaski widzenie świata i Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 roku. Publikowała od Dziennika Bałtyckiego po Dialog Deutsch-Polnisches Magazin, przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie, od 17 lat, stały współpracownik National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer), wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Pro Libro Legendo, Grand Press, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award 2015. Prywatnie mama Kosmy, mieszka w Gdyni.

 

Grzegorz Kapla – żyje z pisania odkąd odkrył konfucjańską zasadę, że jeśli wybierzesz zajęcie, które kochasz, nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia. Imał się wielu zajęć. Czyścił zęzy na statkach, malował kominy, produkował papier, uchwalał budżet miasta na prawach powiatu, próbował napisać słownik polsko – papuaski, skakał do wodospadu, próbował nowych dróg w Tatrach, kochał, zdradzał i próbował odnaleźć eliksir na złamane serce. Wydał kilka książek i opublikował setki reportaży w magazynach i gazetach. Nie zdobył żadnych laurów, ani żadnych nagród. Zresztą nie dałoby się ich przecież nosić w plecaku.

Ważne informacje!

Biorąc pod uwagę aktualne obostrzenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych i bezpieczeństwo naszych gości udział w spotkaniu wymaga bezpłatnej rezerwacji miejsca, której można dokonywać w Kasach muzeum: telefonicznie (w godz. pracy kas: pon.: nieczynna, wt.: 10:00-19:00, śr.-niedz.: 10:00-17:00) pod numerem +48 58 670 41 61 lub mejlowo: kasa@muzeumemigracji.pl. Przed wydarzeniem będzie można odebrać w kasie bezpłatną wejściówkę upoważniającą do udziału w spotkaniu.

Wejście na spotkanie bez rezerwacji będzie możliwe jeśli pozwolą na to limity.

Dokonanie zgłoszenia uczestnictwa równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Muzeum danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Dane te przetwarzane są wyłącznie przez okres i dla celów niezbędnych do rezerwacji. Więcej informacji nt. zasad przetwarzania danych osobowych: https://polska1.pl/rodo/ .

Transmisja:

 

Transkrypcja spotkania otworzy się po kliknięciu w ten tekst.

Książka została opublikowana przy finansowym wsparciu Miasta Gdyni.

logo Gdyni

Z finansowym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

logo województwa pomorskiego

Tagi:
Kiedy?

18 grudnia 2021

17:00 - 18:30

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia