Ładowanie Wydarzenia

13

grud.

Odbyło się

Webinar: jak rozmawiać z uczniami o sytuacji na granicy

online dorośli darmowe polski

grafika. niebieskie tło. biała literka E o pofalowanym kształcie otoczona napisami "edukacja na fali"
Kiedy?

13 grudnia

17:00 - 19:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Jesteś nauczycielem i chcesz się dowiedzieć, jak skutecznie pomóc uczniom radzić sobie z tematem kryzysu na granicy?
Kim są osoby, które utknęły na pasie przygranicznym między Polską i Białorusią? Dlaczego nie idą na przejście graniczne? Dlaczego nie proszą o azyl w Białorusi? Dlaczego mają telefony? Dlaczego koczują w lasach nieraz całymi rodzinami? Dlaczego nie wrócą do swoich krajów? I wreszcie – jak możemy im pomóc?
Spotkanie warsztatowe ze Strefą WolnoSłową (Grupa Granica) skoncentrowane będzie na odpowiedziach na kluczowe pytania dotyczące kryzysu humanitarnego na naszej granicy, powracających w debacie publicznej i codziennych dyskusjach. Skupimy się na tym, jak rozmawiać o obecnej sytuacji nie tylko z uczniami w szkole, ale i ze znajomymi, przyjaciółmi czy sąsiadami. Zastanowimy się jak sytuacja mogłaby być rozwiązana, żeby nie ginęli ludzie.
Spotkanie poprowadzą Alicja Borkowska i Weronika Chinowska ze Strefy Wolnosłowa.

**Na webinar obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/cQTkc35SyjQo539d6

Po wypełnieniu formularza, otrzymają Państwo automatyczną wiadomość z linkiem do platformy Zoom, za pośrednictwem której wezmą Państwo udział w webinarze.

***
Alicja Borkowska – założycielka i współtwórczyni Strefy WolnoSłowej, reżyserka, animatorka kultury, specjalizuje się w pracy twórczej z grupami wielokulturowymi. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Studiowała na wydziale DAMS na Uniwersytecie w Bolonii, gdzie przez wiele lat współpracowała również z Teatro dell’Argine, skończyła podyplomowy kurs z organizacji wydarzeń wielokulturowych organizowany przez ATER Formazione oraz master w Etnopsi (Ethno-Systemic-Narrative) w Rzymie. Prowadzi warsztaty w ramach działania Azyl Warszawa, jest współkuratorką Instytutu Otwartego i migrart.waw.pl. Prowadziła działania artystyczne z udziałem grup migranckich m.in. we Włoszech, Francji, Iranie, Boliwii, Palestynie. Od września 2021 aktywnie zaangażowana w działania na granicy polsko-białoruskiej w ramach Grupy Granica.

Weronika Chinowska – Specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami, producentka i współproducentka spektakli Strefy WolnoSłowej, współtwórczyni kawiarni Stół Powszechny oraz programu kulturalnego Stołu Powszechnego i Ogrodu Powszechnego, prowadząca warsztaty dla dzieci. Twórczyni spektaklu i instalacji sensoryczno-dźwiękowej dla dzieci LAS. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, studentka Wydziału Dramatu i Reżyserii Real Escuela Superior de Arte Dramático w Madrycie. Pracowała w dziale prasowym Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz jako reporter radiowy w Chilli Zet i Radiu Plus. Członkini Zarządu fundacji Strefa WolnoSłowa.

Tagi:
Kiedy?

13 grudnia 2021

17:00 - 19:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia