
Webinar: jak rozmawiać z uczniami o zmianach klimatu?
Świat, jaki znamy, znalazł się w momencie ogromnego kryzysu. Z raportów międzynarodowych agencji i apeli ekologicznych aktywistów wiemy, że zmiany klimatyczne nabierają coraz szybszego tempa. Naukowcy nie pozostawiają nam wątpliwości: to działalność człowieka spowodowała ocieplanie się klimatu w tempie niespotykanym od co najmniej 2000 lat. Jak rozmawiać na te tematy z młodzieżą szkolną?
Zapraszamy nauczycieli i edukatorów do wzięcia udziału w webinarze poświęconym edukacji ekologicznej. Razem z zaproszonymi gośćmi: wybitnymi biologami z Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie rozwiejemy wątpliwości dotyczące stanu wiedzy nad klimatem. Czym jest bioróżnorodność? I jakie są konsekwencje jej utraty? Dlaczego warto rozmawiać o antropocenie i jak to zrobić? W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się jakie są aktualne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi oraz zdobędą wiedzę, jak globalny temat zmian klimatu wprowadzać do edukacji szkolnej.
Webinarium odbędzie się na Zoomie, zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl
Prowadzący:
dr hab. Marta Kolanowska, prof. UŁ – związana z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w badaniu storczyków z obszarów tropikalnych, taksonomii, zagadnieniach fitogeograficznych oraz klimatycznych uwarunkowaniach występowania gatunków. Opisała wraz ze współpracownikami ponad 300 nowych gatunków storczyków. Członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego, American Society of Plant Taxonomists, Botanical Society of America, Association for Tropical Biology and Conservation. Prezes Fundacji “Biodiverstatis”.
dr Przemysław Baranow – adiunkt w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autor ponad czterdziestu artykułów, monografii i wystąpień konferencyjnych poświęconych taksonomii i różnorodności biologicznej storczykowatych. Uczestnik czterech wypraw badawczych w rejony tropikalne Afryki i Ameryki Południowej. Członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego.
Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie czasowej “Klimaks”