Ładowanie Wydarzenia

26

luty.

Odbyło się

Wiem-Zauważam-Weryfikuję-Wspieram, czyli jak rozmawiać na ważne tematy z młodzieżą?

online dorośli darmowe polski

Kiedy?

26 lutego

18:30 - 20:00

Podziel się

Jesteś nauczycielem/ką i pracujesz z młodzieżą? Zastanawiasz się jak rozmawiać z uczniami i uczennicami na tematy wrażliwe społecznie takie jak dyskryminacja czy zaburzenia lękowe?

Zapraszamy do udziału w cyklu trzech webinariów, podczas których poruszymy te ważne kwestie. W trakcie spotkań dowiesz się jakie symptomy mogą świadczyć o depresji, doświadczaniu przemocy czy dyskryminacji. Rozwiniesz swoje umiejętności pytania i podejmowania rozmowy z młodzieżą na ważne, często trudne tematy. W ramach działania stworzymy także kontaktową sieć wsparcia, aby wzajemnie dzielić się dobrymi praktykami w tym zakresie.

Terminy:

  • I.Webinarium Wiem i zauważam26 lutego 2021 r. (piątek), godz. 18:30-20:00
    Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób rozpoznawać symptomy kryzysu, depresji, zaburzeń lękowych, przemocy i dyskryminacji.
  • II.Webinarium Weryfikuję 5 marca 2021 r. (piątek), godz. 18:30-20:00
    Spotkanie poświęcone umiejętności rozmowy z uczniami i uczennicami na trudne tematy w kontekście życia społecznego.
  • III.Webinarium Wspieram 12 marca 2021. (piątek), godz. 18:30-20:00
    Podczas webinarium uczestnicy zwiększą swoją wiedzę i umiejętności wsparcia młodych osób w trudnych chwilach oraz stworzą sieć wsparcia do wymiany dobrych praktyk.

Rejestracja:
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, nazwa szkoły/reprezentowanej instytucji, szczególne potrzeby) na adres: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Po przesłaniu zgłoszenia wyślemy Państwu link do spotkania na platformie Zoom.

Prowadzenie:

Bogusława Gontarz (www.boguslawagontarz.pl) – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, instruktorka choreoterapii z elementami arteterapii oraz trenerka kompetencji społecznych. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyła ponad 1700h szkoleń i warsztatów specjalistycznych przygotowujących do pracy szkoleniowej, terapeutycznej i arteterapeutycznej. W obszarze szkoleń współpracuje m.in. z Uniwersytetem SWPS w Sopocie, KORA Medica w Gdyni, Centrum Rozwoju JUMP w Gdańsku. Przeprowadziła ponad 1500h szkoleniowo-warsztatowych dla grup o różnym charakterze, m.in. kadry więziennej, nauczycieli, pracowników medycznych, studentów. Współrealizowała projekty społeczne, artystyczne i edukacyjne, m.in. w 2016r. międzypokoleniowy „Gdańsk Koduje” w ramach Europe Code Week. W 2020r. w ramach #nauczsięreagować współpracowała z Muzeum Emigracji w Gdyni. Od ponad 5 lat pracuje w ramach prywatnej praktyki prowadząc psychoterapię w podejściu integracyjnym.

Kiedy?

26 lutego 2021

18:30 - 20:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia