Ładowanie Wydarzenia

10

paź.

Odbyło się

Wokół „Klimaksu”: Drugie życie papieru

stacjonarne dorośli, dzieci z dorosłymi darmowe polski

grafika wystawy czasowej Klimaks z nazwą wydarzenia
Kiedy?

10 października

12:00 - 18:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Podziel się

Zapraszamy serdecznie na serię warsztatów tworzenia roślin z papieru z Dorotą Piotrowiak / Sztuka Papieru. Najmłodszych zapraszamy do twórczej zabawy i poznania metody papier mâché. Dorosłych do stworzenia modeli inspirowanych żywymi roślinami pochodzącymi z Ameryki Południowej.

  • 12:00 – 14:00
    Warsztaty dla dzieci pod opieką dorosłych

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat do udziału w wyjątkowych warsztatach tworzenia roślin z papieru. Czy wiecie jak ponownie wykorzystać papier? Czym jest metoda papier mâché? Przygotowaną wspólnie masę papierową wykorzystamy do stworzenia wyjątkowych roślin, pochodzących z Ameryki Południowej, ale znanych również z domowych parapetów. Dobra zabawa gwarantowana!

Uwaga dla alergików: podczas warsztatów będziemy wykorzystywać mąkę pszenną.

Udział jest bezpłatny, prosimy o zapisy: Evenea
Warsztaty odbędą się w Sali multimedialnej, do której traficie z wystawy czasowej „Klimaks”.

 

  • 15:00 – 18:00
    Warsztaty dla dorosłych

Nie macie czasu i ręki do kwiatów? Z pomocą przychodzi papier! ikonka Na warsztatach poznacie metody i techniki tworzenia roślin z papieru. Będzie to okazja do stworzenia pełnowymiarowych modeli lub mniejszych wersji Waszych ulubionych roślin. Nie macie pomysłu? Inspiracje z pewnością znajdziecie na wystawie „Klimaks”.

Udział jest bezpłatny, prosimy o zapisy: Evenea
Warsztaty odbędą się w Sali multimedialnej, do której traficie z wystawy czasowej „Klimaks”.

***
Więcej o prowadzącej:

Dorota Piotrowiak – w roku 1996 uzyskała dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych
na UMK w Toruniu. Posiada kwalifikacje pedagogiczne. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą. Od 2013 r. tworzy modele i dioramy przyrodnicze oraz makiety tematyczne dla parków narodowych, krajobrazowych i muzeów. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży techniką papier mâché. Jest inicjatorką i organizatorką Festiwalu Sztuka Papieru przy współudziale Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły i Technikum Papierniczego w Świeciu nad Wisłą.
Związana z pracownią Sztuka Papieru (www.sztukapapieru.pl).

***
Warsztaty organizowane są w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej „Klimaks” otwartej do 31 października. Dowiedź się więcej: https://polska1.pl/klimaks-wystawa-czasowa/

***
Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

 

Kiedy?

10 października 2021

12:00 - 18:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia