​30.06-1.07 | Stwórz z nami instalację artystyczną Forever Immigrant

Dołącz do grupy twórców instalacji artystycznej Forever Immigrant

Jeśli chcesz stać się częścią artystycznego projektu opowiadającego o globalnych procesach migracyjnych i poszukać odpowiedzi na pytania o status dzisiejszych imigrantów, zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni, gdzie wraz z portugalskim artystą Marco Godinho stworzymy poruszającą instalację pt. Forever Immigrant.


Fot. Marco Godinho

Marco Godinho eksploruje wątki związane z globalnymi ruchami migracyjnymi i ich wpływem na kształt współczesności. Podczas dwóch dni twórczej współpracy artysty i zaproszonej do projektu publiczności, w Muzeum Emigracji powstanie kolejna odsłona projektu Forever Immigrant. Wspólnie spędzimy czas poznając się, integrując i dyskutując o problemach dzisiejszych migrantów. Przede wszystkim, poprzez stemplowanie specjalnie przygotowanej ściany, stworzymy w muzeum instalację wraz z artystą.

Jakie komentarze i opinie budujemy wokół słowa „imigrant”? Jaki wpływ na nasze postrzeganie migrantów mają internetowe formy przekazu? Czy wszyscy jesteśmy imigrantami? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania, postawić wiele nowych, a także zastanowimy się, skąd w nas emocje towarzyszące tematowi migracji. Przede wszystkim spędzimy czas w kreatywnej i życzliwej atmosferze i będziemy mieli okazję współtworzyć jeden z najciekawszych, międzynarodowych projektów artystycznych realizowanych w muzeum.

Marco Godinho to artysta, który od lat, na międzynarodową skalę eksploruje wątki związane z globalnymi ruchami migracyjnymi i tym, w jaki sposób kształtują one współczesność. Jego prace tworzone są techniką stemplowania. Multiplikacja odciskanych obok siebie urzędowych pieczęci przypomina z daleka rój bądź kumulującą się nad miastem chmurę. Tego lata zaprosiliśmy artystę by opowiedział gościom Muzeum Emigracji w Gdyni o znaczeniu swojej pracy oraz wspólnie z nimi stworzył projekt, który stanie się ważnym komentarzem do współczesnych procesów migracyjnych.

Gdynia, jako miasto od samego początku współtworzone przez ludzi przybywający z różnych stron, stanowi świetny kontekst do rozmowy o globalnych ruchach ludności. Dynamika i skala współczesnych migracji oraz nieustająca próba ich kontrolowania to wątki, które także dzisiaj stały się istotne w kształtowaniu tożsamości milionów osób na całym świecie. Dołącz do grupy twórców instalacji artystycznej, która twórczo skomentuje te procesy włączając się w powstawanie projektu Forever Immigrant.

Instalację Marco Godinho będzie można również zobaczyć na wystawie Muzeum Emigracji w STREFIE GDYNIA na Open’er Festival. Tegoroczna STREFA stanie się miejscem do dyskusji o zmianach i wartościach, jakie niosą ze sobą przybyli do Gdyni nowi mieszkańcy miasta.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 28.06.2018.

Grupa współtworząca instalację zbierze się 30.06 oraz 1.07 o godzinie 12:00 w Muzeum Emigracji w Gdyni. Spotkania potrwają do godziny 17:00.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia