Gdyński Klub Filmowy na Polskiej 1

Kultowy dla wszystkich gdyńskich kinomanów Klub Filmowy powraca do portu. Od 4 września rozpocznie regularne projekcje w Dworcu Morskim. Zabytkowa siedziba Muzeum Emigracji w Gdyni mieści się zaledwie kilkanaście minut spacerem od oryginalnej lokalizacji klubu na ul. Waszyngtona.

Świętujący 10. rocznicę swojej działalności Klub Filmowy stał się już jednym z najważniejszych punktów na mapie gdyńskiej kultury. Ambitna oferta, niskie ceny biletów i niepowtarzalny klimat spotkań z prawdziwym kinem zawsze były jego znakami rozpoznawczymi. Po roku użytkowania sali w PPNT Gdynia, klub przenosi się nad samo morze – do odrestaurowanego Dworca Morskiego. Nową działalność rozpocznie tuż przed jubileuszowym 40. Festiwalem Filmowym w Gdyni.

Pojawienie się Klubu poszerzy bogatą ofertę kulturalną na Polskiej 1. Muzeum Emigracji działa bowiem pod tym adresem od maja tego roku nie tylko jako placówka wystawiennicza. Organizowane są tu koncerty, warsztaty, spotkania i wykłady. Nie brakowało również, cieszących się dużym zainteresowaniem, projekcji filmowych organizowanych w mieszczącej się w Dworcu sali kinowej.

Wraz z przeprowadzką Klubu Filmowego, goście Dworca Morskiego mogą liczyć na niezwykle ciekawą ofertę filmową każdego dnia. W repertuarze kina znajdą się najbardziej znaczące polskie i zagraniczne premiery filmowe, tytuły o wysokich walorach artystycznych – docenione przez krytykę i prezentowane w ramach najważniejszych festiwali filmowych. W programie przewidziano także wydarzenia specjalne – przeglądy tematyczne, spotkania poświęcone kinematografiom świata i pokazy dla najmłodszych, w tym popularny cykl Mała Żyrafa, wcześniej organizowany w siedzibie przy ul. Waszyngtona, a teraz powracający do ramówki w nowej lokalizacji.

Projekcje zainaugurują seanse filmów „Amy” oraz, premierowo – „Love” (4-10 września). Pierwszy z nich to dokument poświęcony Amy Winehouse – zbierający coraz lepsze recenzje, intymny i poruszający portret niezwykle utalentowanej wokalistki. Drugi – najnowsza produkcja Gaspara Noe – autora takich obrazów jak „Nieodwracalne” czy „Wkraczając w pustkę”, wywołał spore zamieszanie na festiwalu w Cannes. „Love” w odważny i bezkompromisowy sposób opowiada historię trójkąta miłosnego.

Na potrzeby projekcji filmowych w sali Dworca znajduje się 50 miejsc. Wszystkie filmy wyświetlane będą w technologii cyfrowej – przy użyciu profesjonalnego projektora cyfrowego DCP 2K. Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć w kinie przed seansem lub za pośrednictwem strony internetowej Klubu Filmowego.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia