„Halo! Tu Niepodległa” – podcast z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

kolorowa grafika. na środku napis: halo, tu niepodległa. na grafice polskie symbole..
Czy wiecie, że dzięki staraniom Polaków, w jednym z brazylijskich stanów – Rio Grande do Sul od 2022 roku język polski jest jednym z języków urzędowych? Chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak, kiedy i gdzie emigrowali nasi rodacy na przestrzeni wieków?

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Muzeum Emigracji z radością informuje o premierze podcastu „Halo! Tu Niepodległa” od instytucji kultury Niepodległa!

Nasz główny ekspert do spraw badawczych dr Rafał Raczyński (Muzeum Emigracji w Gdyni) razem z etnografką Moniką Ścibor (liderką wypraw w Soliści – Adventure Club), porozmawiają z prowadząca Justyną Dżbik-Kluge.

To podróż w kontynentalną i transoceaniczną podróż przez historię polskich emigracji od Europy aż po obie Ameryki. W odcinku podcastu przyjrzą się polskiej społeczności mieszkającej współcześnie Brazyli.

Cykl rozpoczyna się odcinkiem pt. „Na sześciu kontynentach”, który jest dostępny na platformie streamingowej Spotify pod tym linkiem.  

Podcast zostanie także opublikowany w serwisie Google Podcast i Apple Podcasts. Kolejne odcinki serii „Halo! Tu Niepodległa” publikowane będą co wtorek, aż do 20 czerwca.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia