IX Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST

W dniach 22-23 maja w Warszawie odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST „Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych miast” zorganizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego. Jej głównymi tematami będą źródła finansowania inwestycji infrastrukturalnych oraz kierunki i priorytety rozwoju miast i obszarów funkcjonalnych.

W czasie konferencji dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni, Karolina Grabowicz-Matyjas opowie o projekcie Muzeum Emigracji w Gdyni w kontekście jego współfinansowania ze środków europejskiej Inicjatywy JESSICA, wdrażanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Umowę o finansowaniu nowo powstającej placówki podpisano 14 września 2012 roku w jej docelowej siedzibie, Dworcu Morskim w Gdyni.

Partnerem tegorocznej edycji jest Bank Światowy. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Więcej informacji na temat finansowania projektu Muzeum Emigracji w Gdyni oraz inicjatywy JESSICA znajdą Państwo w relacji z podpisania umowy.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia