Jak dotrzeć do muzeum i czy warto tu trafić?

Jak dotrzeć do muzeum i czy warto tu trafić? Na to pytanie odpowiedzi szukała młodzież, która we wrześniu wzięła udział w zorganizowanych przez Muzeum Emigracji warsztatach filmowych.

W trwających dwa dni zajęciach prowadzonych przez Marcina Niemkiewicza z Purple Sky Studio nastolatkowie poznali podstawy kadrowania, montażu i produkcji filmowej, zaznajomi się także ze sztuką pisania scenariusza. Zdobyte umiejętności wykorzystali w praktyce drugiego dnia warsztatów, kiedy wyruszyli się z kamerą na zdjęcia po centrum Gdyni. Efektem ich pracy jest video promujące nasz cykl imprez Late Nite.

Dziękujemy Joannie Drwal, Wiktorii Stickel, Julce Kaliszewskiej, Krzysztofowi Kołodziejowi i Natalii Wach za profesjonalizm i zaangażowanie w projekt!

Imprezy z cyklu Late Nite przeznaczone są dla nastolatków powyżej 15. roku życia, którzy szukają alternatywy dla spędzania wolnego czasu. Zarówno te spotkania, jak i warsztaty filmowe to inicjatywy podjęte przez Muzeum, by zaprosić do budynku Dworca Morskiego młodych mieszkańców Trójmiasta. Nasza przestrzeń to nie tylko wystawa stała – to miejsce umożliwiające rozwijanie swoich pasji dzięki szerokiej ofercie warsztatów, uczestniczenie w spotkaniach z inspirującymi ludźmi czy też obszar do spotkań ze znajomymi i rozmów na tarasie widokowym przy szumie fal.

Zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia