18.11 | Koncert Haydamaky i Andrzej Stasiuk: Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky

Finałowym wydarzeniem podczas trzydniowych spotkań literackich [edit] Ukraina będzie koncert zespołu Haydamaky i Andrzeja Stasiuka.


18 listopada 2018 | godz. 19.00 | Muzeum Emigracji w Gdyni | Polska 1

Bilety na koncert zostały wyprzedane.

Ze względu na skalę emigracji język ukraiński jest obecnie drugim najczęściej używanym w naszym kraju językiem, słyszymy go na ulicach miast, na uczelniach, w urzędach,w miejscach pracy, w środkach transportu publicznego, wkroczył w codzienność, stał się rozpoznawalny. Zbliżenia między narodami często dokonują się w języku i poprzez język, kiedy okazuje się, że więcej nas łączy niż dzieli, a wiele słów ma to samo znaczenie lub brzmi bardzo podobnie. Wtedy najpełniej zdajemy sobie sprawę jak płynne jest pojęcie granic.

Udowodnił to zespół Haydamaky, który sięgnął po poezję Adama Mickiewicza i zachwycił się jej oryginalnym brzmieniem. Tak powstała płyta „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, którą zespół zaprezentuje przed polską publicznością podczas koncertu w Muzeum Emigracji w Gdyni. Mickiewicz zabrzmi po ukraińsku w nowych tłumaczeniach Jurija Andruchowycza i Serhija Żadana, a także po polsku w interpretacji Andrzeja Stasiuka.

Koncert biletowany, miejsca stojące.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum Emigracji w Gdyni.

Godziny otwarcia kasy:
pon.: nieczynna
wt.: 12:00-19:00
śr.-niedz.: 10:00-17:00

Partner medialny wydarzenia:

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia