Koncert Sister Wood

18 sierpnia 2016, czwartek | godz. 19.00 | taras Muzeum Emigracji, ul. Polska 1 | wstęp: 10 zł

Charyzmatyczny perkusista z Polski i dwie Brytyjki, których talent muzyczny zachwycił m.in. lidera Coldplay – taka mieszanka to gwarantowany sukces. 18 sierpnia o 19.00 na tarasie Muzeum Emigracji zagra zespół Sister Wood, który już po wydaniu pierwszego singla zdobył nominację do Fryderyków.

Grupa wystąpi w ramach tegorocznej serii „Koncertów z widokiem na świat”, spotkania z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Większość prezentowanych zespołów to elektryzująca mieszanka kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie. Wakacyjny klimat zapewnia jedyna w swoim rodzaju przestrzeń tarasu Muzeum Emigracji, z widokiem na czynny port i naturalnymi efektami specjalnymi w postaci malowniczych zachodów słońca.

Koncerty zainaugurował w lipcu energetyczny indie rock w wykonaniu zespołu BeMy. Tym razem czekają nas hipnotyczne melodie Sister Wood, nowego projektu perkusisty Łukasza Moskala oraz pochodzących z Wielkiej Brytanii sióstr Rachel i Sary Wood. Moskal to doskonale znany w Polsce muzyk, który nagrywał z Zakopower, Tworzywem Sztucznym, Kasią Nosowską i Justyną Steczkowską. Rachel i Sarah Wood od dekady występują na brytyjskiej scenie, m.in. z Nigelem Kennedym. W 2009 roku jako SahReal wygrały konkurs Make It, Break It, w którego jury zasiadał m.in. lider Coldplay, Chris Martin. Jury doceniło ich wspaniałe głosy, świetne teksty oraz umiejętność tworzenia klimatycznych, przejmujących utworów.

Muzycy poznali się w Londynie i szybko rozpoczęli współpracę, która od razu przyniosła znakomite efekty. Za pierwszy singiel „Under Covers” otrzymali nominację do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W marcu 2015 wydali płytę „Language Barriers”, po której media ogłosiły zespół muzyczną nadzieją 2015 roku. Mocne bębny Łukasza Moskala znakomicie uzupełniają klawisze Sary Wood i skrzypce Rachel, całość dopełniają piękne wokale sióstr. Muzyka Sister Wood to oszczędne aranżacje, świeże, chwytliwe kompozycje i oniryczny klimat.

Bilety na koncert w cenie 10 zł są dostępne w kasie Muzeum Emigracji oraz w serwisie www.bilety24.pl.


„Koncerty z widokiem na świat” promują artystów, którzy przybyli z różnych stron świata do Polski, zabierając ze sobą cząstkę kultury rodzimego kraju, a także muzyków z Polski, którzy poszukując nowego brzmienia i inspiracji poza granicami, osiągnęli uznanie i popularność. Ten podział nie jest jednak dwubiegunowy – większość zespołów to elektryzująca mieszanka kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest właśnie muzyka. Ich twórczość pokazuje, jak muzycy pod wpływem podróży i emigracyjnego doświadczenia rozwijają swoją artystyczną świadomość, odnajdując indywidualne brzmienie i przekraczając kolejne granice. Pasmo koncertów na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port zostało zainaugurowane w wakacje 2015 roku, kiedy mogliśmy posłuchać posłuchać pochodzącego z Portugalii João de Sousa & Fado Polaco, niemiecko-polskiej formacji Eric Shoves Them in His Pockets i obsypanej nagrodami polskiej wokalistki Kari, nagrywającej w Londynie. W tegorocznej odsłonie usłyszymy jeszcze jeden z najpopularniejszych zespołów indiefolkowych w Polsce – Paula i Karol (25 sierpnia 2016, godz. 19.00).

Sister Wood

Polsko-brytyjskie trio, którego liderem jest doskonale znany w Polsce perkusista Łukasz Moskal – jego charyzmatyczna gra napędza m.in. Zakopower i solowy skład Nosowskiej. Siostry Sarah i Rachel Wood pochodzą z Wielkiej Brytanii i od dekady zdobywają doświadczenie na brytyjskiej scenie, występowały m.in. z Nigelem Kennedym. Połączył ich Londyn i miłość do podobnych brzmień: melodyjnych, lecz ambitnych, poszukujących, ale ujmujących. Po wydaniu pierwszego singla „Under Covers” zespół otrzymał nominację do nagrody Fryderyka 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W marcu 2015 wydali płytę „Language Barriers”, po którym media ogłosiły zespół muzyczną nadzieją 2015 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=6EVrRlZPijg

https://www.youtube.com/watch?v=NIUZqTxYjQo

Patroni medialni:

Radio Gdańsk | trojmiasto.pl | Co Jest Grane 24 | Laif magazine | noweidzieodmorza.com | dlastudenta.pl | musicis.pl | uwolnijmuzyke.pl

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia