Koncerty z widokiem na świat 2017

To już drugi letni sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły. Elektroniczne dźwięki zabrzmią w holu Dworca Morskiego i na muzealnym tarasie z widokiem na port.

Koncerty z widokiem na świat to spotkanie z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Prezentowane zespoły stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.

Bilety w cenie 10 zł są już do kupienia w naszej kasie, w CultureBox i na stronie interticket.pl.

BUSLAV, 20 lipca 2017 r., godz. 20.00

Multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów oraz autorskiego projektu pod nazwą Buslav. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Jego debiutancki album zatytułowany Buslav ukazał się 7 października 2016. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował m.in. w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia), zagrał też na płycie dubowo-reggae’owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley.

Buslav wystąpił gościnnie w piosence pt. „Piosenka o Wojtku”, która brała udział w konkursie 39. Worldvision Song Contest. Utwór opowiadał dzieje najsłynniejszego chyba niedźwiedzia w historii, które przeszło szlak bojowy z armią Andersa przez Azję, Afrykę i Europę.

YOUNG STADIUM CLUB, 10 sierpnia 2017 r., godz. 19.00

Bilety w cenie 10 zł są już do kupienia w naszej kasie, w CultureBox i na stronie interticket.pl.

Łódzko-londyński projekt, wschodząca gwiazda międzynarodowej sceny muzycznej – Young Stadium Club. Zespół tworzy czterech młodych i zdolnych chłopaków. Początek działalności zespołu datowany jest na maj 2013 roku i pomimo krótkiego stażu, młodzi muzycy zdążyli już zaistnieć na polskiej i brytyjskiej scenie muzycznej. Young Stadium Club pytany o swoje inspiracje wymienia gatunek indie rock, który wyraźnie słychać w brzmieniu zespołu. Chłopakom udaje się jednak zachować swój własny, oryginalny styl, który podkreśla unikalność zespołu na polskiej scenie muzycznej. Kapela ma na swoim koncie trzy wydane EP-ki, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Ich debiutancką płytę pt. „Everything Everyone Everywhere” wydał Universal Music Polska.


13 lipca 2017 r. wystąpił The KDMS

Zespół zaprezentował muzykę z najnowszej płyty „The New Old Normal”, w której przy sesjach nagraniowych brał udział m.in. Keeling Lee z Groove Armada. Poprzedni, debiutancki album KDMS „Kinky Dramas & Magic Stories”, zyskał niespodziewane wsparcie od takich artystów jak Snoop Dogg czy Hot Chip.

Dzięki remiksom znanych DJ-ów ich muzykę można usłyszeć w klubach na całym świecie.
Zespół The KDMS założyli pochodzący ze Śląska Maximilian Skiba oraz brytyjska wokalistka Kathy Diamond. Mieszkają w Londynie a grali już na kilku kontynentach.

Sukces międzynarodowego duetu tkwi w producenckiej sprawności Skiby, w umiejętności tworzenia chwytliwych melodii i wykorzystywania żywego instrumentarium, w elektryzującym głosie Kathy Diamond.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia