Pierwsza edycja naukowej konferencji „Science and Education for Sustainable Development” Uniwersytetu Gdańskiego w Muzeum Emigracji

Kolorowe zdjęcie i elementy graficzne. W tle zdjęcie budynku wydziału nauk społecznych uniwersytetu gdańskiego. Na dole na niebieskim tle napis: Science and Education for Sustainable Development, 24th and 25th November 2022, Gdańsk. Pod napisem loho UG i Centrum Zrównoważonego rozwoju. Wszystkie napisy na charakterystycznym niebieskim kolorze.

Zapraszamy serdecznie na pierwszą edycję naukowej konferencji „Science and Education for Sustainable Development” organizowanej przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 24 i 25 listopada. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem całego wydarzenia, które zrzesza naukowczynie i naukowców z całego świata.

Pierwszy dzień (24 listopada) to panele specjalistów odbywające się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Dyskusje podzielone zostały na cztery dziedziny: „Climate change: energy transition„, „Migration, health and sustainable development”, „Humanities facing the challenges of the climate crisis” i „Transformation of higher education institutions towards sustainable development„. Tego dnia studenci i młodzi badacze będą mieli także okazję do bezpośrednich dyskusji z ekspertami w trakcie czterech sesji „round table”.

W kolejny dzień konferencji (25 listopada) debata na temat edukacji i zrównoważonego rozwoju zostanie przeniesiona do budynku Muzeum Emigracji. Podczas dwóch dyskusji pod lupę zostanie wzięty temat zrównoważonego rozwoju w Polsce. Po panelach zaprosimy uczestników na wycieczkę po Muzeum.

„Uwagę swoja będziemy skupiać na wynikach badań naukowych, inicjatywach społecznych, mających na celu pomóc osobom słabszym i potrzebującym, jak również na projektach infrastrukturalnych, które prowadzić będą do obniżenia śladu węglowego na uczelniach oraz w szeroko rozumianej gospodarce.” – mówi Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, dr Krzysztof Szczepaniak.

Cały harmonogram wydarzenia po kliknięciu w ten tekst.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia