25-26.10 | Konferencja naukowa Europejskie Migracje po 2004

25 – 26 października 2018 | Muzeum Emigracji w Gdyni | Wstęp wolny

III Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni wraz z partnerami: Komitetem Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk oraz Ośrodkiem Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na III Międzynarodową Konferencję Naukową Europejskie Migracje po 2004 r. Przyczyny, skutki i perspektywy”.

Program konferencji w języku polskim do pobrania w pliku PDF

Program konferencji w języku angielskim do pobrania w pliku PDF

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych ustaleń badawczych dotyczących przyczyn i konsekwencji ruchów migracyjnych wywołanych akcesją nowych państw do Unii Europejskiej po 2004 roku z perspektywy zarówno państw wysyłających jak i przyjmujących migrantów.

Gościem specjalnym będzie prof. John Salt z University College London, który wystąpi z prezentacją otwierającą konferencję Europe’s Changing Migration Networks.

Motywem przewodnim konferencji jest szeroko pojęty temat migracji poakcesyjnych. Po raz kolejny naukowcy i specjaliści spotykają się w Gdyni, aby dzielić się wynikami badań, tym razem z zakresu współczesnych migracji europejskich. Ujęcie tematu ma charakter interdyscyplinarny; wystąpienia dotyczą zarówno migracji z punktu widzenia krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku, jak i państw tzw. „starej Unii” – mówi dr. Katarzyna Morawska z Działu Badawczo – Historycznego Muzeum Emigracji w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane osoby.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy drogą mailową.

Potwierdzenie obecności prosimy przesłać na adres: r.raczynski@muzeumemigracji.pl

***

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.


Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia