Konkurs fotograficzny

„Fotka dla cioci z Ameryki”

Gdybyś miał przy pomocy jednego zdjęcia opowiedzieć o sobie rodzinie zza oceanu – o czym byś opowiedział?

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym: Fotka dla cioci z Ameryki. Nie będzie tu potrzebny profesjonalny aparat i umiejętności zawodowego fotografa – chcemy, abyś w zabawny i oryginalny sposób opowiedział coś o sobie za pomocą zdjęcia – choćby wykonanego aparatem w telefonie komórkowym.

Do organizacji konkursu zainspirowało nas spotkanie z wybitnym europejskim fotoreporterem – Chrisem Niedenthalem, który 24 października będzie gościem Stacji Emigracji. Wierzymy, że w wielu z Was również drzemie fotoreporterski talent! Na spotkaniu wybrane prace przedstawimy naszemu gościowi z prośbą o kilka słów komentarza – ciekawe co w nich dostrzeże oko „zawodowca”? Nagrodą w konkursie jest monumentalna, bogato ilustrowana autobiografia „Chris Niedenthal, Zawód: Fotograf”.

Co ciekawego dzieje się w Polsce, Twoim mieście, w Twoim życiu, o czym kochająca Polskę ciotka z Ameryki musi się dowiedzieć? Wiadomo, że jeden obraz to więcej niż tysiąc słów! Zrób zatem zdjęcie, które opowie coś o miejscu, w którym żyjesz, sprawach, które są dla Ciebie ważne, o tym, co wypełnia Twoje dni. I nie przejmuj się technicznymi uchybieniami – przecież ciocia zawsze była wyrozumiała, a jej wzrok też nie jest już najlepszy! Bądź z ciocią szczery i opowiedz o tym, co najważniejsze!

Uczestników prosimy o nadesłanie na adresbiuro@muzeumemigracji.pl maksymalnie trzech zdjęć w rozdzielczości umożliwiającej przynajmniej prezentację na ekranie komputera. Praca powinna być opatrzona tytułem, imieniem i nazwiskiem autora oraz informacją o miejscu i czasie wykonania. Termin nadsyłania prac upływa we wtorek, 23 października, o godz. 12:00. Liczy się pomysł i świeżość spojrzenia – oceniać będzie je jury złożone z pracowników Muzeum Emigracji. Wyniki ogłosimy w środę, 24 października, o godz. 12:00 na stronie internetowej Muzeum emigracji oraz profilu facebook. Wszystkie szczegóły obowiązujące uczestników konkursu znajdziecie w regulaminie poniżej.

Regulamin konkursu „Fotka dla cioci z Ameryki”

zobacz więcej na: facebook.muzeumemigracjigdynia

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia