LIPIEC | Muzealny rozkład jazdy

3-6 lipca | Open’er Festival

Strefa Gdynia – „We can be Heroes, just for one day” Brian Eno / David Bowie

Girl Power to niezależność i wierność swoim przekonaniom, siostrzeństwo i empatia, upór i siła charakteru, odwaga i determinacja. Kobieca siła, która ma moc. Niekwestionowaną Power Girl była Dżennet Dżabagi-Skibniewska, kaukaska księżniczka, bojowniczka o wolność, orędowniczka pokoju, gdynianka z wyboru. Muzułmanka, uchodźczyni, patriotka, polska żołnierka. Superbohaterka.

Zapraszamy do różowego pawilonu Strefy Gdynia podczas Open’er Festival, gdzie dowiecie się więcej o losach Dżennet. Jej postawę poddali interpretacji współcześni artyści wizualni – Aga Bartosz, Tomek Popakul, Mariusz Tarkawian, Mateusz Żywicki – oraz poeci – Barbara Klicka, Szczepan Kopyt, Natalia Malek i Jakobe Mansztajn. Za oprawę muzyczną odpowiada DJ-ka DIA.

Więcej: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/str…

PREMIERA: Film „Dżennet”, r. Tomek Popakul, 2019, 6 min

http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/fil…


5 lipca | 18:00 | hol

Koncert Joanny Dudy w ramach cyklu Fortepiany Wolności

Fortepiany Wolności to cykl kameralnych koncertów, których formuła zbliżona jest do popularnych flash mobów. Ideą projektu jest dostarczenie odbiorcom wartościowych wrażeń w uniwersalnym języku muzyki fortepianowej, przystępnym dla słuchacza w każdy wieku. Zapraszamy na koncert Joanny Dudy, która zagra improwizacje, inspirowane twórczością Grażyny Bacewicz, Tomasza Sikorskiego i Witolda Lutosławskiego.

Wstęp wolny.

Więcej informacji

Dołącz do wydarzenia


BAJTLE NAD MORZEM – wakacyjne warsztaty rodzinne

2, 9, 16, 23, 30 lipca | 12:00 |

Zapraszamy dzieciaki w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży na Śląsk!

W każdy wakacyjny wtorek zapraszamy bajtle z opiekunami w podróż na Śląsk i do Katowic – miasta, które z Gdynią ma więcej wspólnego niż myślicie! Poznamy śląskie tradycje i kulisy pracy górnika, odkryjemy modernistyczne zakątki Katowic i zobaczymy, jakie skarby daje nam ziemia.

Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz numeru telefonu opiekuna).
Więcej informacji

Dołącz do wydarzenia


Sobotnie spacery z wolontariuszem-przewodnikiem

6, 13, 20, 27 lipca | 13:00 |

Chcesz lepiej zrozumieć historię emigracji i poznać naszą wystawę?

W każdą sobotę w godzinach 13:00 – 14.30 zapraszamy na spacer z wolontariuszem – przewodnikiem po wystawie stałej.
Usługa przewodnicka jest bezpłatna, należy jednak zakupić bilet wstępu na wystawę. Nasi wolontariusze-przewodnicy czekają na Państwa o 13:00 przy kasie muzeum. Znak rozpoznawczy: fioletowa koszulka, identyfikator i … uśmiech.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji: kasa@muzeumemigracji.pl lub tel. 58 670 41 61

Dołącz do wydarzenia


6, 20 lipca | 14:00 | sala kinowa

Wielojęzyczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży T e a t r +

Warsztaty dla młodzieży w wieku 10 – 18 lat

Warsztaty Studia Teatralnego „T e a t r +” dla młodzieży posługującej się językiem rosyjskim, ukraińskim, polskim oraz angielskim.

Приглашаем Вас в мастерскую Театральной студии «Т е а т р +» для подростков, которые говорят на русском, украинском, польском и английском языках. Вход свободный. Регистрация не проводится. Более подробная информация на www.polska1.pl

Запрошуємо Вас в майстерню Театральній студії «Т е а т р +» для підлітків, які говорять російською, українською, польською та англійською мовами. Вхід вільний. Реєстрація не проводиться. Більше інформації на www.polska1.pl

Theater Studio „T h e a t r e +” workshops for teenagers who speak Russian, Ukrainian, Polish or English. Free entrance. Registration is not required. For more information visit www.polska1.pl

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia


12 lipca | 19:00 | przestrzeń muzeum

LATE NITE X SUMMER FEST

Impreza under 19

Masz poniżej 19 lat i szukasz fajnego sposobu na spędzenie czasu ze znajomymi? Wpadaj do muzeum na wydarzenie z cyklu Late Nite, podczas którego przestrzeń Dworca Morskiego będzie Wasza! Tym razem muzeum zamieni się w miasteczko festiwalowe. Przygotowaliśmy dla Was strefę warsztatową, spotkanie z Tomkiem z zespołu Kamp! oraz set dj-ski Kuby z the Dumplings. Do tego snacki, zmywalne tatuaże i dużo muzyki. #latenitemeg

Wstęp wolny.

Więcej informacji #latenitemeg

Dołącz do wydarzenia


Gdynia Language Swap

Punkt wymiany językowej

13 i 27 lipca | 12:00-13:30 | sala multimedialna

Chcesz poćwiczyć języki obce, a przy okazji poznać nowych ludzi podczas pogawędki przy kawie? Dołącz do naszego punktu wymiany językowej! Zapraszamy zarówno obcojęzycznych mieszkańców Trójmiasta, jak i osoby, które w zamian za konwersacje w wybranym języku, mogą pomóc w ćwiczeniu języka polskiego. Stwarzamy przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń i nauki języka obcego zupełnie za darmo. Co powiesz na to, aby wcielić się w rolę nauczyciela i ucznia tego samego dnia?

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: http://bit.ly/GdnLandSwap.

Dołącz do wydarzenia


Konsultacje genealogiczne

17, 31 lipca | 15:00

Największa i najbardziej popularna na świecie genealogiczna baza danych – portal ancestry.com – jest dostępna dla odwiedzających Muzeum Emigracji w Gdyni. Każdy kto chciałby zrekonstruować historię swojej rodziny uzyska tu wgląd w setki milionów skanów oryginalnych dokumentów

Dołącz do wydarzenia


Walk with Volunteer – Emigration Museum

Are you looking for an interesting place in Tricity? Welcome to best slavic museum – Emigration Museum! Join free guided tour around our permanent exhibition in English!
Every third Saturday of the month at 11.00 am.
Our volounteer will be waiting for you at the ticket office.
The tour is free of charge but every visitor needs to obtain an entrance ticket first. The walk will take approximately 1.5 hours.
Since the number of participants is limited, registration is required via: kasa@muzeumemigracji.pl or phone: 58 670 41 61.

Volunteer guides of the Emigration Museum are a varied group of individuals with one thing in common – a passion for talking about history. Every one of them went through training courses conducted by professional guides and lecturers. They learned not only the history of emigration and the concept behind the permanent exhibition of the Emigration Museum, but also about body language and public speaking. Everything to help them create their own style of tour guiding. The Emigration Museum pays particular attention to the accessibility of the exhibition for the disabled, and that’s why the training also provided the skills necessary in this respect.

Join to event: https://www.facebook.com/events/702978523493577/


25 lipca | 10:30-11:30 | hol muzeum

Sensoryczny spacer dla rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 3 lat

Mamo, tato – poszukujesz kreatywnych sposobów spędzania czasu z brzdącem? Zapraszamy na spacer rodzinny, w trakcie którego odwiedzimy kilka ciekawych miejsc w okolicy naszego muzeum oraz sprawdzimy jakie dźwięki i tekstury można spotkać w gdyńskim porcie. Na koniec – odpoczynek na muzealnym tarasie.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu.

Więcej informacji


25 lipca | 20:00 | taras

Koncert Pokahontaz w ramach cyklu Koncerty z widokiem na świat. Śląski hip-hop

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki i style muzyczne. To cykl, który potwierdza, że pasja łączy ludzi bez względu na pochodzenie, a dobre brzmienie nie zna granic. Ani państwowych, ani regionalnych. Piąty sezon letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego skupi się na kulturze i muzyce hip-hopowej ze Śląska. Industrialna sceneria i widok na gdyński port to idealne warunki do wysłuchania każdej muzycznej opowieści.

Podczas tegorocznej edycji cyklu pokażemy trzy „twarze” współczesnej sceny Górnego Śląska. Sezon 2019 otworzy katowicki skład Pokahontaz, czyli Fokus i Rahim z legendarnej Paktofoniki, którym na scenie towarzyszyć będzie DJ West.

Koncert biletowany. Więcej informacji wkrótce: www.polska1.pl. i na Facebooku


27 lipca | 11:00-13:00 | sala kinowa

Spotkanie wokół książki „Pan Praktyczny” + warsztaty

Bycie praktycznym panem nie jest łatwe. Praktyczny pan robi tylko to, co uważa za ważne i pożyteczne. Innych nawet nie próbował. Nie tarzał się w trawie, nie przytulał trzew, nie robił min przed lustrem. Uważa to za stratę czasu.

Książka Roksany Jędrzejewskiej to pochwała spontaniczności, pokazująca młodym czytelnikom, jak ważne są w życiu drobne przyjemności. Podczas rozmowy z autorką zastanowimy się, jak nauczyć się czerpać radość z błahostek i zarażać tym innych. Po spotkaniu zapraszamy wszystkie dzieci na spontaniczne warsztaty. Na terenie całego muzeum będziemy szukać elementów do zabawy i robić to, na co mamy ochotę – śpiewać, tańczyć, malować.

Wstęp wolny. Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 4+ lat.

Dołącz do wydarzenia


28 lipca | 11:00-12:30 | hol muzeum

Interaktywny spacer dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat

Chodźcie z nami na rodzinny spacer po gdyńskim porcie! Dlaczego obok muzeum jeździ pociąg i co robi w porcie piramida? Na te pytania odpowiemy podczas wspólnego eksplorowania portowych przestrzeni.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu.

Dołącz do wydarzenia


28 lipca | 13:00 | magazyn tranzytowy

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie czasowej „Love Boat. Rozkosze rejsów <<Stefanem Batorym>> na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego”

Tysiące portretów podróżnych i załogi, zdjęcia z balów przebierańców, toastów i uścisków, życie pod pokładem i w kajutach… Wystawa kuratorowana przez Adama Mazura i Nicolasa Grosspierre’a stanowi wybór spośród 10 tys. klatek negatywowych i fotografii z lat 1978-1988, znajdujących się z zbiorach muzeum, nadając im nową ramę interpretacyjną.

Wystawa czynna do 1 września 2019. Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia