Meksykańska fiesta dla dzieci i rodziców

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca 2015 zapraszamy dzieci z rodzicami do naszego muzeum na „Meksykańską Fiestę na początek lata”. Chętni spróbują swoich sił w tworzeniu własnej – kolorowej i niepowtarzalnej piniaty. Warsztaty są bezpłatne – obowiązują jednak wcześniejsze zapisy na które czekamy do piątku – prosimy o kontakt na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl lub pod nr tel. 58 670 41 56.

Na najmłodszych czekać będą także legendy Meksyku, które przedstawi meksykańska artystka Susana Mijangos. Dzieci posłuchają o starożytnych, azteckich bogach z Krainy Słońca i zgłębią tajemnice najstarszych wulkanów. Będą mogły także zrelaksować się w Sali Małego Podróżnika, gdzie czekają na nich książki o najróżniejszych zakątkach świata.

Serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci – wśród wielu atrakcji znajdą się seanse filmowe, spotkania i koncert zespołu Yolistli Ensemble.

10:30

Hacemos la piñata, czyli robimy piniatę! (90 min)

warsztaty rodzinne | magazyn tranzytowy

Piniata to latynoska tradycja rozbijania kolorowej kuli wykonanej z papieru, wypełnionej niespodziankami i słodyczami. W Meksyku piniata organizowana jest przed Bożym Narodzeniem, ale jest także popularną zabawą urodzinową meksykańskich dzieci. Podczas kreatywnych warsztatów, na które zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat, każdy będzie mógł stworzyć własną kolorową piniatę, a swoje dzieło będzie można zabrać ze sobą do domu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy (do dnia 26 czerwca): warsztaty@muzeumemigracji.pl, tel. 58 670 41 56. Prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz numeru telefonu opiekuna.

14:00

Kolory Meksyku – azteckie legendy wulkanów (45min)

warsztaty rodzinne | sala multimedialna

Co tajemnicze nazwy Popocatéptl czy Iztaccíhuatl mają wspólnego z Romeo i Julią? Jak powstało jezioro Texcoco w Meksyku? Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego odkrywania kolorów Meksyku i posłuchania opowieści o starożytnych azteckich bogach. Dzięki nieograniczonej wyobraźni weźmiemy udział w magicznej podróży do świata najstarszych legend Krainy Słońca. Warsztaty poprowadzi mieszkająca w Polsce Meksykanka Susana Mijangos, która przybliży dzieciom kulturę swojego kraju.

Zachęcamy również do wakacyjnego relaksu na naszym tarasie oraz do odwiedzenia przyjaznej Sali Małego Podróżnika, gdzie będzie można poczytać książki o różnych zakątkach świata oraz odprężyć się po kolorowym meksykańskim świętowaniu.

{„MODULE”:{„page”:”galleries”,”module”:”gallery”,”id”:111}}

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia