Miejska gra rowerowa


Dla wszystkich, którzy kochają rowery i dobrą literaturę Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało wyjątkową grę śladami Andrzeja Bobkowskiego. 17 września w Gdyni – w ramach projektu Tour de Bobkowski – zapraszamy na Polską 1. Na uczestników czeka dużo dobrej zabawy, zastrzyk wiedzy i… atrakcyjne nagrody!

Czy istnieją związki między dobrym pisarstwem, a umiejętnością jazdy na rowerze? Lew Tołstoj przesiadł się pewnego dnia z ulubionego konia na nowy wówczas wynalazek – rower i jeździł na nim z zapałem aż do końca swych dni. Tomasz Mann do tego stopnia opanował jazdę na rowerze, że nauczył się czytać na nim książki!

Nikt jednak nie przebije Andrzeja Bobkowskiego, który w 1940 r. przejechał na rowerze z południa Francji aż do Paryża, pokonując w ten sposób 1500 km w niecałe 23 dni! Podróż szczegółowo opisał w ponad 500-stronicowym dzienniku „Szkice piórkiem”, który uważany jest obecnie za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury polskiej XX wieku.

17 września wyruszymy na rowerach śladami biografii Andrzeja Bobkowskiego. Zapraszamy mieszkańców Gdyni do udziału w rywalizacji, która przyniesie nie tylko sporo emocji, zastrzyk wiedzy o dorobku literackimi pisarza, ale i… atrakcyjne nagrody: na cztery najlepsze zespoły czekają książki „Szkice piórkiem”, sakwy rowerowe Ortlieb oraz zapięcia rowerowe Kryptonite, a dla wszystkich uczestników – ciekawe upominki. Autorem scenariusza jest Piotr Szulc.

Start: 10.00 | plac przed Muzeum Emigracji w Gdyni

Czas trwania gry: 10.00-13.30

Ogłoszenie wyników: 13.45 | plac przed Muzeum Emigracji w Gdyni

Uczestnicy: zespoły liczące od 1 osoby do maksymalnie 4 graczy; dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych

Zapisy: do dnia 16 września mailowo pod adresem grarowerowa@muzeumemigracji.pl oraz w dniu 17 września bezpośrednio przed startem gry. Ilość miejsc ograniczona.

Wstęp wolny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Partner: Rowerowa Gdynia

Patroni medialni: Magazyn Książki | Booklips.pl | Radio Gdańsk | Trojmiasto.pl | Wyborcza Trójmiasto | CoJestGrane24Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia