Mobilne otwarcie wystawy MIGRACJE | KREACJE

Niezwykłe projekty zasługują na równie niezwykłe otwarcie. W poniedziałek 1 lipca o godz. 19.00 przy Dworcu PKP Gdynia Główna odbędzie się wernisaż MIGRACJI | KREACJI. Korzystając ze szczególnego charakteru ekspozycji i jej funkcjonowania w przestrzeni trasy SKM Gdynia-Sopot-Gdańsk, kuratorka wystawy, Justyna Wicenty zabierze gości w niecodzienną podróż szlakiem zrealizowanych w ramach projektu interwencji artystycznych. W mobilnym oprowadzaniu po dziełach sztuki w obszarze publicznym udział wezmą również bohaterowie wyjątkowi – ich twórcy. Nie zabraknie wśród nich laureatki Paszportu Polityki, Julity Wójcik, gwiazdy streetartu, Sławomira Czajkowskiego oraz uznanych artystów, Ludomira Franczaka i Iwony Zając.

To właśnie koło muralu Iwony Zając na placu Konstytucji, przy Dworcu PKP Gdynia Główna, wieczorne spotkanie zostanie otwarte. Po kilku słowach od zaproszonych gości i organizatorów, wspólnie zobaczymy wszystkie prace zgromadzone w przestrzeni stacji dalekobieżnej i podmiejskiej. Następnie wybierzemy się na kulturalne safari wzdłuż głównej, trójmiejskiej arterii komunikacyjnej. Kolejne punkty wycieczki zaprowadzą nas aż do Gdańska Głównego, gdzie nasza przygoda się zakończy, ale rozpocznie inna – trójmiejskiej publiczności, która przez następne dwa tygodnie będzie miała szansę dotknąć tematu migracji, w jego najlepszym – artystycznym wymiarze.

Wernisaż, tak jak i wystawa jest dostępny dla wszystkich. Ze względu jednak na ograniczoną ilość osób, jaka może zostać oprowadzona przez kuratorkę, przygotowaliśmy specjalne zaproszenia. Każdego dnia, aż do poniedziałku dwa z nich będą do zdobycia na naszym Facebook’u. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

Czytaj więcej: MIGRACJE | KREACJE. Sztuka w przestrzeni publicznej

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia