Muzeum Emigracji wydało grę detektywistyczną!

Przestępstwo i intryga na burzliwych wodach Atlantyku. Muzeum Emigracji w Gdyni wydało detektywistyczną grę planszową, której akcja toczy się na legendarnym transatlantyku M/S „Batory”.

To miał być kolejny spokojny rejs przez ocean na pokładzie statku M/S Batory. Podróż z Dworca Morskiego w Gdyni do Nowego Jorku po raz kolejny przyciągnęła na pokład znamienite towarzystwo.

Nikt jednak nie spodziewał się, że na transatlantyku rozegrają się tym razem sceny rodem z najpoczytniejszych powieści kryminalnych. Zuchwała kradzież bezcennych klejnotów hrabiny Pawlickiej wstrząsnęła pasażerami i członkami załogi. Jednak to właśnie wśród nich ukrywa się złodziej…

M/S BATORY to wydana przez Muzeum Emigracji w Gdyni gra detektywistyczna, która w nowatorski sposób wykorzystuje trójwymiarową planszę w formie statku. Zadaniem graczy jest jak najszybsze wytypowanie złodzieja. Każdy z trzynastu podejrzanych ma zestaw unikalnych charakterystyk – płeć, wiek i rolę. Gracze będą zadawać sobie wzajemnie pytania, a na podstawie odpowiedzi wykluczać kolejnych podejrzanych.

Autorem gry jest Filip Miłuński, zilustrował ją zaś Adam Pękalski. W przygotowaniu gry miał także udział Grzegorz Rogowski, znawca Batorego, autor książki „Pod polską banderą przez Atlantyk”.

Gra M/S BATORY wydana została przez Muzeum we współpracy z GRANNĄ. Międzynarodowa premiera miała miejsce w październiku na targach SPIEL ’17 w Essen.

W Polsce po raz pierwszy zaprezentowano ją na Festiwalu GRAMY w ramach Targów Gra i Zabawa, które odbyły się w Gdańsku w dniach 18-19 listopada.

Grę można kupić w księgarni w Muzeum Emigracji oraz w salonach sieci Empik.
Sugerowana cena detaliczna: 119 zł.

Gra jest przeznaczona dla grupy od dwóch do czterech osób powyżej 12. roku życia.
Czas rozgrywki: 30-60 minut

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia