Muzeum Emigracji w Gdyni laureatem 6 edycji konkursu „Lider Dostępności” w kategorii obiekt zabytkowy

Fotografia, wnętrze pałacu, w centrum kobieta ubrana w czarną sukienkę trzyma w rękach statuetkę. W tle widoczny napis Lider Dostępności

„Lider Dostępności” to konkurs architektoniczno-urbanistyczny Centrum Integracja i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

„Ta nagroda stanowi dla nas potwierdzenie, ze dostępność ma swój początek w naszych głowach; że zawsze można znaleźć rozwiązania które ułatwią dostęp osobom z niepełnosprawnościami, nawet jeśli mówimy o budynkach zabytkowych. Traktujemy ją jako wspaniale wyróżnienie w ciągle trwającym, złożonym procesie jakim jest udostępnianie naszej instytucji dla każdego naszego odbiorcy, bez wyjątku.”

Karolina Grabowicz-Matyjas, Dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni

Fotografia, wnętrze pałacu, po prawej kobieta ubrana w czarną sukienkę trzyma w rękach statuetkę. W tle widoczny napis Lider Dostępności. Po Lewej widoczny Prezydent RP.

Fotografia zbiorowa finalistów konkursu Lider Dostępności, w centrum widoczny Prezydent RP.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
źródło: https://www.prezydent.pl/

Więcej informacji o konkursie https://www.integracja.org/lider-dostepnosci/

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia