Muzeum Emigracji w Gdyni laureatem nagrody Lodołamacze 2022 w kategorii Przyjazna Przestrzeń – Dostępność Cyfrowa

Kolorowy plakat. Złota statuetka z górą lodową w tle w centrum plakatu na białym kółku. Na górze napis "Muzeum Emigracji w Gdyni lodołamaczem 2022 w kategorii Przyjazna Przestrzeń - Dostępność Cyfrowa".

Muzeum Emigracji w Gdyni zostało laureatem regionalnego etapu konkursu Lodołamacze 2022 w kategorii Przyjazna Przestrzeń – Dostępność Cyfrowa. Rozstrzygnięcie regionalne konkursu odbyło się 15 września, natomiast gala wręczenia nagród w etapie centralnym odbędzie się 6 października 2022 w Zamku Królewskim w Warszawie. 

Konkurs Lodołamacze jest częścią kampanii społecznej „Pracodawca Wrażliwy Społecznie”, organizowanej przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Celem kampanii jest przełamywanie barier i stereotypów, a w dalszej kolejności – aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Statuetki Lodołamaczy są przyznawane jod 17 lat. Konkurs podzielony jest na dwa etapy – regionalny oraz centralny. Zwycięzcy etapu centralnego są wyłaniani spośród finalistów z poszczególnych regionów.

„To dla nas bardzo ważna nagroda i wspaniała motywacja do wprowadzania kolejnych rozwiązań zwiększających dostępność naszej instytucji. Mamy świadomość, że dostępność to proces, w którym trudno mówić o zakończeniu. Dostępność to zmiana sposobu naszego myślenia i patrzenia na świat, zmiana w postrzeganiu potrzeb naszego odbiorcy. W ten proces zaangażowany jest cały zespół Muzeum Emigracji” – mówi dyrektor Muzeum, Karolina Grabowicz-Matyjas.

Konkurs Lodołamacze 2022 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy i jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu o zlecenie realizacji zadań „Pokonamy bariery”.

Pozostali laureaci Lodołamaczy 2022

Więcej informacji o konkursie: http://www.lodolamacze.info.pl/

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia