Muzeum Emigracji w Gdyni wyróżnione międzynarodową nagrodą specjalną DASA

Kolorowe zdjęcie. Z perspektywy morza widać Muzeum Emigracji w Gdyni na tle niebieskiego nieba. Na zdjecoi umieszczono nazwę i logo międzynarodowej nagrody EMA Awards.

W uzasadnieniu jury konkursowe pokreśliło, że „zrozumienie istotnych tematów dziś i w przyszłości stanowi wielkie wyzwanie dla społeczeństwa demokratycznego”. Wyróżnienie specjalne dla Muzeum Emigracji w Gdyni to forma uznania pracy nad wyznaczaniem trendów w tej dziedzinie. Szczególnie doceniono nowatorskie rozwiązania dydaktyczne i kreatywny program działań edukacyjnych.

„Głównym kryterium tej muzealnej nagrody specjalnej jest innowacyjność w przekazywaniu wiedzy, dlatego jest ona dla nas niezmiernie ważna. Traktujemy ją jako motywację do dalszego działania” – powiedziała na konferencji prasowej Agnieszka Długosz Trąbińska, kierownik działu PR i Marketingu Muzeum Emigracji w Gdyni.

Nagroda DASA przyznawana jest co roku przez Europejską Akademię Muzeów (European Museum Academy). W ten sposób wyróżniane są wystawy zorientowane na potrzeby odbiorców, kreatywnie zaaranżowane ekspozycje oraz projekty edukacyjne, które przekazują wiedzę w oryginalny sposób.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia