Muzeum Emigracji w Gdyni z medalem w konkursie „Gdynia bez barier”

Dłonie trzymają dyplom w formacie A4 oraz medal w granatowym futerale. Na dyplomie napisane Medal w konkursie Gdynia bez barier dla Muzeum Emigracji w Gdyni oraz uzasadnienie. Pod tekstem podpis Prezydenta Gdyni. Medal okrągły, w środku widoczny symbol osoby na wózku inwalidzkim. W tle widoczny port w Gdyni.

Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się! Z ponad rocznym opóźnieniem wywołanym pandemią COVID-19 odebraliśmy medal Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie „Gdynia bez barier”.

Laureatów XXI edycji konkursu „Gdynia bez barier” ogłoszono w marcu 2020 roku, jednak pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowały, że galę przyznania nagród w gdyńskim Teatrze Muzycznym zorganizowano niemal półtora roku później.

Organizatorzy konkursu „Gdynia bez barier” nagrodzili Muzeum Emigracji w Gdyni za „otwartość na potrzeby wszystkich odbiorców oraz organizację wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością, a tym samym włączając ich w życie kulturalne Miasta”. – Od momentu powstania instytucji jednym z naczelnych celów, które sobie stawialiśmy było to, żeby to było muzeum dostępne dla wszystkich – stąd też liczne projekty, które były dedykowane osobom z niepełnosprawnością. Jednakże to nie tylko o dedykowane projekty chodzi. Chodzi o to, żeby cała oferta instytucji brała pod uwagę bardzo różne potrzeby naszych odbiorców. Jest to dla nas niezwykłe ważne, abyśmy uwrażliwiali siebie nawzajem, żebyśmy tą wrażliwością jak najbardziej dzielili się ze sobą. Ta nagroda bardzo nas motywuje do tego, żeby dalej się Wami inspirować, żebyście odnaleźli w naszym muzeum swój drugi dom – mówiła podczas odbierania nagrody Karolina Grabowicz-Matyjas, dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni.

Oprócz naszej instytucji, medal Prezydenta Miasta Gdyni odebrały także Iwona Wojdowska, Karina Kocieniewska oraz Fundacja „Zostaw swój ślad”.

Celem cyklicznego konkursu „Gdynia bez barier” jest wyróżnienie instytucji, organizacji i osób prywatnych pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnością. W konkursie nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom z niepełnosprawnością.

Więcej informacji o dostępności Muzeum Emigracji w Gdyni dla osób z niepełnosprawnościami w zakładce Informacje dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia