Muzeum Emigracji w Gdyni partnerem Gdańskich Miniatur

Miło nam ogłosić, że Muzeum Emigracji zostało partnerem projektu Gdańskie Miniatury, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Program Gdańskie Miniatury trwa od 2009 roku. To edukacyjny projekt, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z miastem. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież z całego Pomorza.

Gra polega na uczestniczeniu w wycieczkach i rozwiązywaniu związanych z nimi zagadek, które publikowane są w Internecie. Zabawa przybiera różne formy, od spacerów w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie, wielkie kobiety Pomorza, style architektoniczne), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Po trasach można się poruszać samodzielnie, przy pomocy mapy ze scenariuszem lub wziąć udział w zorganizowanym spacerze z profesjonalną przewodniczką.

Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni. Temat roku szkolnego 2019/2020 to odbudowa Gdańska. Po każdym semestrze odbywa się uroczysty finał z udziałem najbardziej aktywnych zwiedzających i wręczenie nagród – biletów wstępu do trójmiejskich instytucji kultury i na ciekawe działania o charakterze edukacyjno-rozwojowym.

Zapraszamy do udziału w Gdańskich Miniaturach!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia