Muzeum Emigracji wśród 10. najlepszych muzeów w Polsce!

Muzeum Emigracji w Gdyni znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych muzeów w Polsce według serwisu turystycznego TripAdvisor. Bardzo się cieszymy i gratulujemy pozostałym instytucjom!

Wspaniałe! Najlepsze muzeum Gdyni. 1 klasa. Bardzo ciekawie. A gdyby tak zamieszkać w Gdyni… To wybrane opinie o naszym muzeum zamieszczone przez gości na stronie TripAdvisor. Publikujemy je poniżej.

10 najlepszych muzeów w Polsce w 2018 roku wg TripAdvisor

1. Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau

2. Muzeum Powstania Warszawskiego

3. Muzeum Historii Żydów Polskich

4. Europejskie Centrum Solidarności

5. Muzeum Witrażu

6. Państwowe Muzeum na Majdanku

7. Muzeum Wsi Lubelskiej

8. Muzeum Lotnictwa Polskiego

9. Muzeum Emigracji w Gdyni

10. Centrum Nauki Kopernik

A oto wybrane opinie o naszym muzeum:

Najlepsze muzeum Gdyni
Genialny pomysł na muzeum jakiego ze świecą szukać w Polsce. Losy emigrantów rozrzuconych po całym globie. Wzruszające historie z życia wzięte. Może odnajdziesz tam losy kogoś ze swoich bliskich? Multimedialna oprawa jak na XXI wiek przystało. Muzealny poziom światowy. Polecam

Bardzo ciekawie

Jedno z najciekawszych miejsc w całym Trójmieście. Zdecydowanie polecam zwiedzanie z przewodnikiem. W weekendy możliwie jest zwiedzanie z przewodnikiem wolontariuszem, co ze względu na pasję przewodnika polecam szczególnie 😉

1 klasa
Muzeum zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Świetnie przygotowane, ciekawe, przeszło nasze oczekiwania. Dzieci też się nie nudzą. Ekspozycje multimedialne, interaktywne, nowoczesne. Restauracja i sklepik muzealny również na bardzo wysokim poziomie. 1 klasa! Sam budynek Dworca Morskiego to bardzo ciekawe dzieło inżynierów i architektów międzywojennych. Przy okazji można przespacerować się po porcie.

Zamieszkać tam, żeby zwiedzić jak należy…
Bardzo bogata, multimedialna ekspozycja, ukazująca dzieje podróży/emigracji od początków Europy. Nawet nasze przedszkolaki miały sporo do roboty, dzięki czemu można było trochę ugryźć z prezentowanej wiedzy. Mimo to pozostał żal i niedosyt i chęć udania się najlepiej na cały dzień już bez dzieci, żeby na spokojnie wczytać się we fragmenty XIX wiecznych listów i wypisy z prasy, zapatrzeć na zdjęcia i fragmenty filmów, wysłuchać na spokojnie głosów ważnych postaci historycznych. Polecam wszystkim miłośnikom historii.

Wspaniałe.
Byłam ze znajomymi z Anglii. Byli zachwyceni. Ja zresztą też. Wspaniałe muzeum, inne niż te które do tej pory odwiedziłam. Cofamy się do dawnych czasów i stopniowo docieramy do dnia dzisiejszego. Bardzo polecam.


Więcej opinii gości o Muzeum Emigracji przeczytacie w serwisie TripAdvisor.

***

TripAdvisor to największa na świecie strona turystyczna. Dzięki ponad 661 milionom recenzji i opinii na temat największej na świecie bazy firm, składającej się z ok. 7,7 miliona obiektów zakwaterowania, linii lotniczych, atrakcji i restauracji, podróżni korzystający ze strony TripAdvisor mogą się zapoznać z opinią większości oraz na jej podstawie podejmować decyzje dotyczące wyboru zakwaterowania, lotu, sposobu spędzania wolnego czasu, a także miejsc, w których warto zjeść.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia