Muzeum Emigracji wyróżnione w konkursie Sybilla

Muzeum Emigracji w Gdyni zdobyło wyróżnione w konkursie Sybilla. Zostaliśmy uhonorowani w kategorii „Wystawy historyczne i archeologiczne”. Była to już XXXVI edycja Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015 organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Gala wręczenia nagród miała miejsce 23 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Historia konkursu Sybilla sięga roku 1980, kiedy w Ministerstwie Kultury zrodziła się idea ustanowienia konkursu na najwybitniejsze dokonania w obszarze działalności muzealnej.

Przez przeszło trzydzieści pięć lat konkurs zmieniał kilkakrotnie swoją formułę, jednak nieprzerwanie jest najwyższą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.

Od momentu powołania Narodowego Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w 2011 roku, organizacja Sybilli została powierzona tej instytucji. Wtedy też ustanowiono pięć wystawienniczych kategorii, które uwzględniają różnice w merytorycznej działalności poszczególnych muzeów oraz wielkości zasobów. Obejmują one bardziej tradycyjne obszary działalności, takie jak: działalność naukowa, konserwacja, edukacja, wydawnictwa oraz dynamicznie rozwijające digitalizację i inwestycje.

Więcej informacji i lista pozostałych laureatów na: http://konkurssybilla.nimoz.pl/

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia